Повернутися до переліку препаратів

– вакцина жива клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека птиці

Назва ветеринарного препарату

Севак HVT, Cevac HVT - вакцина жива клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека птиці.

Склад

Одна доза вакцини містить:

Активнодіючі речовини:

Вірус хвороби Марека (серотип 3, штам FC-126 HVT) - щонайменше 2000 БУО

Допоміжні речовини:

Кріпретектор 1 (10-кратне мінімальне поживне середовище для вірусу Марека, розчин

L-глутаміну, розчин Hepes, розчин бікарбонату натрію, сироватка крові великої рогатої худоби, вода для ін'єкцій).

Кріопротектор 2 (10-кратне мінімальне поживне середовище для вірусу Марека, розчин L-глутаміну, розчин Hepes, розчин бікарбонату натрію, вода для ін'єкцій, диметилсульфоксид (ДМСО) *.

* - Кріопротектор 2 може містити ДМСО або ДМСО додають окремо до основної маси.

Фармацевтична форма

Суспензія заморожена.

Імунобіологічні властивості

Вакцина рекомендована для активної імунізації курячих ембріонів на 18-19 день інкубації та для підшкірної вакцинації добових курчат з метою профілактики хвороби Марека птиці. Збільшення рівня антитіл у попередньо імунізованої птиці відмічається впродовж 9 діб після вакцинації, одноразова вакцинація достатня для забезпечення захисту під час періоду ризику інфікування хворобою Марека.

Вид тварин

Кури.

Показання до застосування

Активна імунізація курчат та курячих ембріонів проти хвороби Марека.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Все стадо птиці слід вакцинувати одночасно. Вакцину треба використати одразу ж після її розчинення. Впродовж щонайменше двох тижнів після вакцинації слід суворо дотримуватись умов належного утримання та виробництва. Не можна вакцинувати клінічно хвору та/або ослаблену птицю.

У ході досліджень на нешкідливість було встановлено, що вакцинний штам, який виводиться з організму курчат з послідом, не шкідливий для індиків; однак необхідно вжити спеціальних заходів, щоб уникнути поширення вакцинного штаму від вакцинованих курчат до індиків. Введення десятикратної дози індикам не викликало жодних системних чи побічних реакцій.  Передачі вакцинного штаму вірусу від вакцинованих до невакцинованих курчат виявлено не було.

Взаємодія з іншими засобами

Немає інформації про безпечність та ефективність даного ветеринарно-імунобіологічного засобу при використанні з будь-яким іншим ветеринарним лікарським засобом. Тому рішення про використання цієї вакцини до або після будь-якого іншого ветеринарного лікарського засобу повинно прийматися в кожному конкретному випадку.

Спосіб застосування та дози

Вакцину вводять підшкірно добовим курчатам або inovo курячим ембріонам на 18-19 день інкубації. Для розрідження та застосування вакцини слід використовувати стерильне обладнання.

При роботі з вакциною слід дотримуватись правил асептики та антисептики. Перед початком роботи слід ознайомитись зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуватись.

Підшкірне введення:

Вакцину слід ввести по 0,2 мл на одну особину.

Введення in ovo:

Вакцину слід ввести по 0,05 мл у кожен ембріон.

Огляд можливостей розрідження різних презентацій вакцини

Підшкірне введення:

Кількість ампул з вакциною

Кількість доз вакцини в одній ампулі

Обєм розріджувача

Обєм однієї дози

2

500 доз

200 мл

0,20 мл

1

1000 доз

200 мл

5

1000 доз

1000 мл

1

2000 доз

400 мл

2

2000 доз

800 мл

3

2000 доз

1200 мл

1

4000 доз

800 мл

2

4000 доз

1600 мл

 Введення in ovo:

Кількість ампул з вакциною

Кількість доз вакцини в одній ампулі

Обєм розріджувача

Обєм однієї дози

8

500 доз

200 мл

0,05 мл

8

1000 доз

400 мл

4

2000 доз

400 мл

2

4000 доз

400 мл

4

4000 доз

800 мл

5

4000 доз

1000 мл

6

4000 доз

1200 мл

8

4000 доз

1600 мл

 Приготування вакцинної суспензії:

Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розведення специфічним розріджувачем для вакцин проти хвороби Марека.

До початку вакцинації пакет з розріджувачем витримують за температури +20+250 С впродовж 8-12 год. Ампули з вакциною обережно виймають з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги) у  кількості не більше чотирьох за один раз і розморожують, занурюючи на одну хвилину в ємкість з водою, нагрітою до температури + 26,50 С.

Гумову пробку ін’єкційної канюлі пакета з розчинником протирають спиртом. Після повного випаровування спирту проколюють пробку, використовуючи стерильний шприц, об’ємом 20 мл і відбирають 5 мл розріджувача.

Після повного розморожування вакцини відкривають ампулу та повільно набирають у шприц із розріджувачем. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем. Вміст пакету злегка перемішують, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!

Розріджену вакцину розміщають на лід, уникають дії прямих сонячних променів.

Добовим курчатам вакцину вводять за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів. Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж 15 хв. чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци.

Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.

Добовим курчатам вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї, в дозі 0,2 мл на особину. Курчат фіксують за шию в основі голови, складку, що утворилася, обережно відтягують великим та вказівним пальцями. Голку (довжиною 0,9 - 1,25 см) вводять в каудальному напрямку, уникаючи введення вакцини в шкіру, м’язи, хребці.

Для введення in ovo використовують спеціалізоване обладнання, після попередньої стерилізації. Перед початком роботи прочитайте інструкцію по застосуванню обладнання.

Курячим ембріонам вакцину вводять в алантоїсну порожнину в дозі 0,05 мл. З цією метою ембріони розміщують повітряною камерою до верху та за допомогою спеціалізованого автоматичного обладнання чи шприца-автомата інокулюють розріджену вакцину.

Побічні ефекти

Не встановлена.

Період виведення (каренції)

Нуль діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом. Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні. Слід регулярно перевіряти вміст азоту в  посудині Дьюара та поновлювати його, для забезпечення повного занурення ампул з вакциною в рідкий азот.

У разі самовведення промийте рану під проточною водою з милом, обробіть 70% розчином етилового спирту та негайно зверніться до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації ампул з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України. Ампули з вакциною, що зберігалися без рідкого азоту, слід утилізувати.

Термін придатності

24 місяці.

Після розрідження вакцинну суспензію слід використати впродовж 2-х годин.

Умови зберігання і транспортування

Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Контейнери з рідким азотом повинні регулярно перевірятися на рівень азоту, який необхідно поповнювати за необхідності. Не заморожувати повторно.

Упаковка

Скляні запаяні ампули по 500, 1000, 2000 та 4000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені в спеціальних металевих фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення  та виробника

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП № ВА-00973-02-20

Вверх