Повернутися до переліку препаратів

СЕВАК MD HVT & RISPENS

- вакцина жива бівалентна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека птиці, 1 та 3 серотипи

Назва ветеринарного препарату
Севак MD HVT & RISPENS, Cevac MD HVT & RISPENS - вакцина жива бівалентна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека птиці, 1 та 3 серотипи.

Склад
Одна доза вакцини містить:
Вірус хвороби Марека (серотип 3, штам HVT, FC-126) - щонайменше 3 246 БУО в одній дозі після виробництва та щонайменше 2 164 БУО по закінченню терміну придатності
Вірус хвороби Марека (серотип 1, штам CVI988 RISPENS) - щонайменше 1 983 БУО в одній дозі після виробництва та щонайменше 1 322 БУО по закінченню терміну придатності
Консерванти – гентаміцину сульфат, амфотерицин В.

Фармацевтична форма
Суспензія заморожена.

Імунобіологічні властивості
Вакцина рекомендована для активної імунізації курячих ембріонів на 18-19 день інкубації та для підшкірної вакцинації добових курчат з метою профілактики хвороби Марека птиці, 1 та 3 серотипи.

Вид тварин
Кури.

Показання до застосування
Активна імунізація курчат та курячих ембріонів проти хвороби Марека.

Протипоказання
Не можна вакцинувати клінічно хвору та/або ослаблену птицю.

Застереження при застосуванні
Все стадо птиці слід вакцинувати одночасно. Вакцину треба використати одразу ж після її розведення. Впродовж щонайменше двох тижнів після вакцинації слід суворо дотримуватись умов належного утримання та виробництва.

Взаємодія з іншими засобами
Не з’ясована.

Спосіб застосування та дози
Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розведення специфічним розріджувачем для вакцин проти хвороби Марека.
До початку вакцинації пакет з розріджувачем витримують за температури 20-250 С впродовж 8-12 год. Ампули з вакциною обережно виймають з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги) у  кількості не більше чотирьох за один раз й розморожують, занурюючи на одну хвилину в ємкість з водою, нагрітою до температури 26,50 С.
Гумову пробку ін’єкційної канюлі пакета з розріджувачем протирають спиртом. Після повного випаровування спирту проколюють пробку, використовуючи стерильний шприц, об’ємом 20 мл і відбирають 5 мл розріджувача.
Після повного розморожування вакцини відкривають ампулу та повільно набирають у шприц з розріджувачем. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем. Вміст пакету злегка перемішують, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!
Розріджену вакцину розміщають на лід, уникають дії прямих сонячних променів.
Вакцину розріджують, із розрахунку за умови, якщо препарат вводитимуть:
1. Підшкірно добовим курчатам – 200 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,2 мл на особину.
2. Іn ovo (на 18-19 день інкубації). В залежності від типу обладнання:
   а. 100 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,1 мл у кожен ембріон;
   в. 50 мл розріджувача на 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,05 мл у кожен ембріон.
Добовим курчатам вакцину вводять за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів. Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж 15 хв. чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци.
Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.
Добовим курчатам вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї, в дозі 0,2 мл на особину. Курчат фіксують за шию, в основі голови, складку, що утворилася, обережно відтягують великим та вказівним пальцями. Голку (довжиною 0,9 чи 1,25 см) вводять в каудальному напрямку, уникаючи введення вакцини в шкіру, м’язи, хребці.
Для введення in ovo використовують спеціалізоване обладнання, після попередньої стерилізації. Перед початком роботи прочитайте інструкцію по застосуванню обладнання.
Курячим ембріонам вакцину вводять в алантоїсну порожнину в дозі 0,05 мл або 0,1 мл (в залежності від типу обладнання). З цією метою ембріони розміщують повітряною камерою до верху та за допомогою спеціалізованого автоматичного обладнання чи шприца-автомата інокулюють розріджену вакцину.

Побічні ефекти
Вакцинація не спричинює будь-яких системних реакцій.

Період виведення (каренції)
21 доба.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом. Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні. Слід регулярно перевіряти вміст азоту в  посудині Дьюара та поновлювати його, для забезпечення повного занурення ампул з вакциною в рідкий азот.
У разі самовведення промийте рану під проточною водою з милом, обробіть 70% розчином етилового спирту та негайно зверніться до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації ампул з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України. Ампули з вакциною, що зберігалися без рідкого азоту слід утилізувати.

Термін придатності
24 місяці.

Умови зберігання і транспортування
Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Не заморожувати повторно.

Упаковка
Скляні запаяні ампули по 1000, 2000 та 4000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені в спеціальних металевих фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті. 

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення  та виробника
БІОМУН КОМПАНІ, 8906 Роузхіл Роуд, Ленекса, Канзас, 66215 США

Додаткова інформація
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№:ВА-00472-02-12

Вверх