Повернутися до переліку препаратів

СПЕКТАМ РОЗЧИН ДЛЯ ПЕРОРАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ

- розчин для перорального застосування

Опис
Прозорий розчин жовтуватого кольору.

Склад
1 мл препарату містить діючу речовину:
спектиноміцину дигідрохлорид пентагідрат  – 50,0 мг.
Допоміжні речовини: бензойна кислота, вода очищена.

Фармакологічні властивості
АТС vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування.  QJ01XX04 – Спектиноміцин.
Спектиноміцин продукується грибками 2 видів: Streptomyces flavopersicus та Streptomyces spectabilis. Він належить до групи аміноглікозидів. Механізм дії спектиноміцину полягає у  гальмуванні синтезу протеїнів у бактеріальній клітині. Препарат діє проти грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів (Escherichia coli, Рasteurella spp Haemophilus spp., Mycoplasma spp., Streptococcus spp., Staphylococcus spp.).
Спектиноміцин абсорбується з кишечнику у невеликій кількості на відміну від швидкого абсорбування при внутрішньом’язовому введенні, при якому він досягає максимальної концентрації в крові через 1 годину після введення. Біологічна мембрана обмежує проникнення спектиноміцину в тканини та клітини. В основному антибіотик проникає в тканини в невеликій кількості і розподіляється зовнішньоклітинно. У невеликій кількості зв’язується з білками плазми крові.
Метаболічні перетворення спектиноміцину незначні і 80-100 % застосованої дози виводиться з організму в незміненому вигляді із сечею (гломерулярною фільтрацією), вже через 24-48 годин після застосування. 75% спектиноміцину виводиться з організму протягом 4 годин. Рівень спектиноміцину у жовчі дуже низький і його кількість, що виводиться з жовчю, незначна.

Застосування
Поросята віком до 3 тижнів: лікування тварин, хворих на гастроентерити, що спричинені мікроорганізмами (Escherichiacoli), чутливими до спектиноміцину.
Ягнята новонароджені та віком до 3 тижнів: лікування бактеріальних захворювань травного каналу у новонароджених ягнят, що не отримують молозива (напр., водяниста хвороба ротової порожнини), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до спектиноміцину.

Дозування
Перорально у дозах:
поросята масою тіла до 4,5 кг - 1 натиск на дозатор (що дорівнює 1 мл препарату) два рази на добу. Поросята масою тіла від 4,5-7,0 кг - 2 натиски на дозатор (що дорівнює 2 мл препарату) два рази на добу. Курс лікування 3-5 діб. Якщо стан здоров’я тварин не покращився протягом 48 годин, рекомендовано переглянути діагноз;
ягнята новонароджені та віком до 3 тижнів - 1 натиск на дозатор (що дорівнює 1 мл препарату) якомога швидше після народження. Курс лікування 3-5 діб.
Перед застосування препарату необхідно вставити дозатор у флакон, натиснути на частину прозорої пластикової трубки, що знаходиться на кінці носика дозатора, після чого натиснути на поршень кілька разів, щоб заповнити пластикову трубку препаратом.
Препарат слід вводити глибоко в ротову порожнину, на корінь язика. Кожен натиск на дозатор забезпечує введення 1 мл препарату, що містить 50 мг спектиноміцину. Коли препарат не використовується, насос-дозатор з флакона слід знімати. Перед зберіганням для подальшого використання, дозатор слід промити під проточною водою, щоб уникнути залипання препарату в трубці дозатора.

Протипоказання
Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до спектиноміцину.
Не застосовувати тваринам з нирковою недостатністю.
Не використовувати поросятам старше 4-тижневого віку або масою тіла більше 7 кг.

Застереження
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 12 діб (поросята) та 10 діб (ягнята) після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини. 

Форма випуску
Поліетиленові флакони з дозатором по 100 мл.

Зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце, при температурі від 0° С до 25°С.
Термін придатності3 роки.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення:

Сева Анімаль Хелс Лімітед
90 Зе Бродвей
Чешам
Бакінгемшір
ХП51ЕГ
Великобританія

Ceva Animal Health Limited
90 The Broadway
Chesham
Buckinghamshire
HP51EG
United Kingdom

Виробник готового продукту:

Сева Санте Анімаль
З.І. Тре ле Буа,
22600 Лудеак
Франція

Ceva Sante Animale
Z.I. Tres le Bois
22600 Loudeac
France

РП№: AA-03346-01-12

Вверх