Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис

Прозорий безбарвний розчин.

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину:

Дінопрост (трометамол) - 5 мг

Допоміжні речовини: бензиловий спирт (E1519), гідроксид натрію (E524), вода для ін'єкцій.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QG02AD01 – простагландини.

Дінопрост - синтетичний аналог простагландину F2a. Простагландин F2a володіє сильним лютеолітичним ефектом. Він провокує інволюцію (розсмоктування) жовтого тіла у більшості ссавців та викликає появу еструсу та овуляції у самок, що мають циклічну статеву активність.

Введення простагландину F2a, в залежності від дози, може викликати аборт або роди. Крім цього, простагландин F2a стимулює гладку мускулатуру матки, що дає підставу присвоїти йому окситоциноподібну дію.

У всіх видів динопрост (або PGF2 α) швидко всмоктується з місця ін’єкції.

Максимальні концентрації (Cmax) у плазмі 13,14-дигідро-15-кето-простагландину F2-альфа (PGFM), основного метаболіту PGF2 α, становлять близько 15 мкг/л для великої рогатої худоби та 382 мкг/л для свиней через 19 хв для великої рогатої худоби та через 10 хв для свиней.

Застосування

У корів:

  1. Синхронізація тічки.
  2. Лікування корів із функціональним жовтим тілом, які не проявляють ознак тічки (субеструс, тиха охота).
  3. Стимулювання аборту плоду (до 120 дня тільності).
  4. Стимулювання родової діяльності.
    1. Як допоміжний засіб для лікування хронічного метриту або піометри, при наявності функціонального або персистентного жовтого тіла.

У свиней:

  1. Індукція родової діяльності (починаючи з 111 дня супоросності).
  2. Використання в післяпологовий період: зменшення інтервалів між відлученням та еструсом, між відлученням та заплідненням в поголів’ї з репродуктивними проблемами.

Дозування

Внутрішньом'язово.

Слід дотримуватися повних асептичних запобіжних заходів. Використовуйте стерильний шприц та голку та зробіть ін’єкцію через чисту шкіру. Слід бути обережним, щоб уникнути ін’єкції через вологі або брудні ділянки шкіри.

Велика рогата худоба

Синхронізація тічки – одне введення, 25 мг дінопросту (трометамолу), тобто 5 мл препарату на одну тварину, при необхідності повторити через 11 днів (від 10 до 12).

  В тварин, яким було введено препарат в період диеструсу, як правило, через два - чотири дні після лікування настає тічка й овуляція.

  Тварин, яким було введено препарат, можна запліднювати природно, чи проводити штучне осіменіння, у разі виявлення ознак тічки або через 72 і 96 годин після другої ін'єкції препарату.

Лікування корів із функціональним жовтим тілом, які не проявляють ознак тічки (субеструс, тиха охота) - одне введення, 25 мг дінопросту (трометамолу), тобто 5 мл препарату на одну тварину, при необхідності повторити через 11 днів (від 10 до 12).

Стимулювання абортування плоду (до 120 дня тільності) - одне введення, 25 мг дінопросту (трометамолу), тобто 5 мл препарату на одну тварину.

Стимулювання родової діяльності - одне введення, 25 мг дінопросту (трометамолу), тобто 5 мл препарату на одну тварину на 270 день тільності і після.

Інтервал між введенням препарату Ензапрост Т та початком родів – від одного до восьми днів (в середньому три).

Як допоміжний засіб для лікування хронічного метриту або піометри, при наявності функціонального або персистентного жовтого тіла - одне введення, 25 мг дінопросту (трометамолу), тобто 5 мл препарату на одну тварину, при необхідності повторити через 11 днів (від 10 до 12).

Свині

Щоб уникнути надмірного проколювання пробки при обробці великої кількості тварин з використанням пакування по 50 мл, рекомендується використання багаторазового шприца з витяжною голкою.

Індукція родової діяльності (починаючи з 111 дня супоросності) – одне введення, 10 мг дінопросту (трометамолу), тобто 2 мл препарату на тварину за 3 дні до передбаченої дати пологів.

 Реакція на лікування окремими тваринами коливається в межах 24-36 годин від введення до опоросу. Це може бути використано для контролю часу опоросу у свиноматок в кінці супоросності. Індукція опоросу у свиней раніше, ніж за 72 години до передбаченого часу опоросу може призвести до зниження життєздатності поросят.

Використання в післяродовий період - одне введення, 10 мг дінопросту (трометамолу), тобто 2 мл препарату на тварину від 24 до 36 годин після родів.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам із гострими або підгострими формами захворювань серцево-судинної, травної та дихальної систем.

Не застосовувати вагітним тваринам, за винятком випадків, які потребують індукції родової діяльності, чи аборту плоду.

Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Застереження

Повідомлялося про локалізовані бактеріальні інфекції після ін’єкції, які можуть стати генералізованими. При перших ознаках інфекції слід застосовувати комплексну антибіотикотерапію, особливо охоплюючи клостридійні види. Щоб зменшити ймовірність бактеріальних інфекцій після ін’єкції, слід дотримуватись правил асептики й антисептики.

Не вводити внутрішньовенно.

Індукція аборту або пологів за допомогою екзогенних речовин може збільшити ризик для виникнення дистонії, внутрішньоутробної смертності, затримки посліду та / або метриту.

Форма випуску

Прозорі скляні флакони, закриті гумовим корком під алюмінієву обкатку:

10 флаконів по 5 мл у коробці

5 флаконів по 10 мл у коробці

1 флакон ємністю 30 мл у коробці

1 флакон ємністю 50 мл у коробці

Зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці за температури 5-25°С.

3 роки.

Після відкриття флакону препарат слід використати впродовж 14 днів.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

Ceva Sante Animale

10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
France

Назва та місцезнаходження виробника готового продукту 

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

Ceva Sante Animale

10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
France

 РП№: АА-03609-01-12

Вверх