Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін'єкцій

Опис
Прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин.

Склад
1 мл препарату містить діючу речовину:
еприномектин - 20 мг.
Допоміжні речовини: бутилгідрокситолуол, диметилсульфоксид, гліцерол.

Фармакологічні властивості
ATCvet QP54, ендектоциди ( QP54AA, авермектини)
Еприномектин відноситься до макроциклічних лактонів. Він володіє широким спектром протипаразитарної дії щодо імагінальних і личинкових фаз розвитку нематод шлунково-кишкового тракту (Bunostomum phlebotomum, Cooperia spp., Haemonchus placei, Nematodirus spp., Oesophagostomum spp., Ostertagia spp., Trichostrongylus spp., Trichocephalus spp., Trichuris spp.) та легенів (Dictyocaulus viviparus), іксодових кліщів (Rhipicephalus spp.), саркоптозних кліщів (Sarcoptes bovis), личинок оводів (Hypoderma bovis, Hypoderma lineatum), бліх, вошей (Haematopinus eurysternus, Linognathus vituli, Solenopotes capillatusі) кровосисних мух (Haematobia irritans), які паразитують у сільськогосподарських тварин.
Механізм протипаразитарної дії еприномектину полягає у селективному зв'язуванні з глютаматними рецепторами іонних каналів хлору, розташованих у клітинних мембранах нервових і м'язових клітин, у збільшенні їх проникності для іонів хлору і гіперполяризації мембран нервових і м'язових клітин, що призводить до порушення провідності нервових імпульсів, паралічу і загибелі паразитів.
При підшкірному введенні препарату великій рогатій худобі біодоступність еприномектину становить близько 89%, максимальна концентрація у крові становить 58 мкг/л й досягається впродовж 36-48 годин, період напіввиведення становить 65-75 годин. До 99% еприномектину зв'язується з білками сироватки крові і виводиться з організму, в основному, з фекаліями і сечею. Епреціс 2% за ступенем дії на організм належить до малотоксичних речовин і в рекомендованих дозах не виявляє ембріотоксичної, тератогенної і сенсибілізуючої дії. Препарат токсичний для риби і бджіл.

Застосування
Профілактика та лікування великої рогатої худоби при ураженнях ендопаразитами шлунково-кишкового тракту (Bunostomum phlebotomum, Cooperia spp., Haemonchus placei, Nematodirus spp., Oesophagostomum spp., Ostertagia spp., Trichostrongylus spp., Trichocephalus spp., Trichuris spp.) та легенів (Dictyocaulus viviparus), іксодовими кліщами (Rhipicephalus spp.), саркоптозними кліщами (Sarcoptes bovis), личинками оводів (Hypoderma bovis, Hypoderma lineatum), блохами, вошами (Haematopinus eurysternus, Linognathus vituli, Solenopotes capillatusі) кровосисними мухами (Haematobia irritans).

Дозування
Препарат вводять підшкірно одноразово у дозі 1 мл на 100 кг маси тіла тварини, що еквівалентно 0,2 мг еприномектину/кг маси тіла тварини.
Проти нематод препарат застосовують тваринам перед постановкою на стійлове утримання і весною перед виходом тварин на пасовища, проти личинок оводів − відразу після закінчення льоту оводів, проти збудників арахно-ентомозів − за показами.
Кожну партію препарату попередньо випробовують на невеликій групі (7-10 голів) тварин. При відсутності ускладнень впродовж 3-х діб обробляють усе поголів'я.

Протипоказання
Підвищена індивідуальна чутливість тварин до діючої речовини!
Не застосовувати тваринам віком до 4-х місяців!

Застереження
Забій тварин на м'ясо дозволяють через 12 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока в їжу людям дозволяють без обмежень. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску
Пластикові флакони закриті гумовими корками під алюмінієву обкатку по 50, 100, 250 та 500 мл.

Зберігання
Сухе темне, недоступне для дітей, місце при температурі від 2 до 25 С.

Термін придатності
3 роки. Після першого відкриття флакону препарат використати протягом 6 місяців.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення
Сева Санте Анімаль (Франція)
10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн 

Виробник готового продукту
Сева Санте Анімаль (Франція)
10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн 

РП№:AA-06153-01-15

Вверх