Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис

Прозорий розчин від світло-жовтого до жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину:

флуорфенікол  - 300, 0 мг.

Допоміжні речовини: диметилацетамід, діетиленгліколь моноетиловий ефір, макрогол 300.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01BA90 – Флуорфенікол.

Флуорфенікол – синтетичний антибіотик широкого спектру дії, володіє бактеріостатичними властивостями до грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів. Він інгібує синтез білку, зв'язуючись в протоплазмі бактеріальної клітини з рибосомальною субодиницею 70S, що приводить до гальмування активності пептидилтрансферази, і, тим самим, запобігає транспорту амінокислот на пептидний ланцюг і подальшому утворенню білку.

Флуорфенікол є похідним тіамфеніколу, в молекулі якого гідроксильна група замінена атомом флуору. Він володіє широким спектром антибактеріальної дії, активний до Actinobacillus pleuropneumoniae, Pasteurella multocida, Pasteurella haemolytica, Bordetella bronchiseptica, Haemophilus spp., Mycoplasma hyopneumoniae, Mycoplasma hyorhinis, Ornitobacterium rhinotrachealаe, Escherichia coli, Salmonella spp., Staphylococcus aureus, Streptococcus spp, Shigella spp., Klebsiella spp., а також Proteus spp.

При пероральному застосуванні флуорфенікол швидко всмоктується в травному каналі та проникає в усі органи і тканини організму, досягаючи максимальних концентрацій у сироватці крові через 1 годину, і утримується в терапевтичній концентрації в органах і тканинах птиці впродовж 24 годин. Біодоступність флуорфеніколу у птиці після перорального застосування становить 55%. Виведення препарату здійснюється, переважно, з сечею у незміненому вигляді – до 50 %.

При внутрішньом'язовому введенні флуорфенікол у рекомендованій дозі свиням максимальна концентрація в крові досягається через 2 години і підтримується на терапевтичному рівні впродовж 48 годин.

Період напіввиведення флуорфеніколу за внутрішньом'язового введення тваринам становить 15 годин , а за підшкірного введення великій рогатій худобі - 32 години.

Флуорфенікол і його метаболіти, в т.ч. флуорфенікол амін, виділяються з організму, головним чином, з сечею.

Застосування

Велика рогата худоба: лікування тварин при захворюваннях органів дихання, спричинених мікроорганізмами (Mannheimiahaemolytica, Pasteurellamultocida та Histophilussomni), чутливими до флуорфеніколу.

Свині: лікування тварин при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами (Actinobacilluspleuropneumoniae та Pasteurellamultocida), чутливими до флуорфеніколу.

Дозування

Велика рогата худоба - внутрішньом'язово: дворазово з інтервалом 48 годин у дозі 20 мг флуорфеніколу на 1 кг маси тіла (що дорівнює 1 мл препарату на 15 кг маси тіла). Підшкірно: одноразово в дозі 40 мг флуорфеніколу на 1 кг маси тіла (2 мл препарату на 15 кг маси тіла).

Свині - внутрішньом'язово: дворазово з інтервалом 48 годин в дозі 15 мг флуорфеніколу на 1 кг маси тіла (1 мл препарату на 20 кг маси тіла).

Загальна кількість препарату в одне місце введення не повинна перевищувати 10 мл - для великої рогатої худоби та 3 мл - для свиней.

Рекомендується лікувати тварин на ранніх стадіях захворювання і оцінювати відповідь на лікування впродовж 48 годин після другої ін'єкції. Якщо клінічні ознаки респіраторного захворювання зберігаються через 48 годин після останньої ін'єкції, лікування слід змінювати, використовуючи іншу рецептуру або інший антибіотик, і продовжувати, доки клінічні ознаки не зникнуть.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до флуорфеніколу.

Не застосовувати для лікування тварин, призначених для селекційних цілей. Не застосовувати коровам, молоко яких призначено для споживання людиною. Не застосовувати поросятам масою тіла менше 2 кг. Не застосовувати одночасно з тіамфеніколом і хлорамфеніколом.

Застереження

Побічна дія

Велика рогата худоба: у період лікування можливе зниження споживання їжі твариною, що повністю відновлюється після закінчення курсу лікування. Після внутрішньом'язового або підшкірного введення препарату можлива больова реакція, яка супроводжується незначною припухлістю або ущільненням.

Свині: можливі розлади травлення, може з’явитись почервоніння та/або припухлість промежини, що тривають близько одного тижня. Після парентерального введення препарату можлива больова реакція, яка супроводжується незначною припухлістю або ущільненням. У 40% випадків може відмічатись підвищення температури тіла.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості

Дослідження на лабораторних тваринах не виявили ніяких доказів ембріотоксичної або фітотоксичної дії. Вплив флуорфеніколу на відтворювану здатність  та перебіг вагітності у тварин не досліджували.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Не рекомендують змішувати з іншими ветеринарними препаратами в одному шприці.

Період виведення (каренції)

Забій тварин на м'ясо дозволяють через 37 діб (велика рогата худоба) та 18 діб (свині) після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну м'ясо утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску

Скляні флакони або флакони з багатошарового пластику, закриті гумовими корками та завальцьовані алюмінієвими ковпачками по 20, 50, 100, 250 і 500 мл.

Зберігання

Сухе темне, недоступне для дітей місце за температури від 2 °С до 25 °С. Зберігати окремо від продуктів харчування та кормів.

Термін придатності - 3 роки.

Після першого відбору  з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб за умов зберігання в темному місці за температури від 5 0С  до 25 0С.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення:

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

СEVA SANTE ANIMALE

10 аvenue de la Ballastiere
33500 Libourne
 FRANCE

Виробник готового продукту:

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

СEVA SANTE ANIMALE

10 аvenue de la Ballastiere
33500 Libourne
 FRANCE

 

РП№: АА-05261-01-14

Вверх