Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис
Прозорий розчин від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Склад
1 мл препарату містить діючу речовину:
марбофлоксацин – 100 мг
Допоміжні речовини: глюконодельталактон, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості
ATC vet класифікаційний код QJ01 - антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01МА93 – Марбофлоксацин.
Марбофлоксацин - синтетичний антибіотик групи фторхінолонів, активний щодо грампозитивних (Staphylococcusspp., Streptococcusspp.) і грамнегативних (Escherichiacoli, Klebsiella spp., Pasteurella spp., Pseudomonas spp., Salmonella spp. Mannheimiaspp.) мікроорганізмів, а також проти мікоплазм (Mycoplasmaspp.).
Механізм бактерицидної дії марбофлоксацину полягає в порушенні синтезу ДНК-гірази, що призводить до загибелі мікроорганізму.
Штами мікроорганізмів, для яких МІК марбофлоксацину ≤ 1 мкг/мл вважаються чутливими, тоді як штами, для яких МІК > 2 мкг/мл, – стійкими до марбофлоксацину.
Стійкість до фторхінолонів виникає внаслідок хромосомної мутації за трьома механізмами: зниження проникності бактеріальної стінки, експресія ефлюксного насоса або мутація ферментів, відповідальних за зв’язування молекули антибіотика.
Після одноразового внутрішньом'язового введення марбофлоксацину великій рогатій худобі в рекомендованій дозі 8 мг на 1 кг маси тіла тварини максимальна його концентрація в плазмі крові (Cmax) 8 мкг/мл досягається впродовж 1 години (Tmax). Марбофлоксацин виводиться повільно (час напіввиведення T 1/2 = 9,5 год), переважно в активній формі з сечею і фекаліями.
Після підшкірного введення великій рогатій худобі великій рогатій худобі в рекомендованій дозі 2 мг на 1 кг маси тіла тварини максимальна його концентрація в плазмі крові (Cmax) 1,7 мкг/мл досягається впродовж 1 години (Tmax). Період напіввиведення (Т ½) марбофлоксацину становить 5,6 години.
Після внутрішньом'язового введення свиням в рекомендованій дозі 2 мг/кг маси тіла тварини марбофлоксацин швидко всмоктується з місця ін’єкції і досягає максимальної концентрації (1,7 мкг/мл) у плазмі крові  впродовж 1 години. Період напіввиведення (Т ½) марбофлоксацину становить 8,7 години.
Марбофлоксацин володіє високою біодоступністю (близько 100%) і через 1 годину після одноразового парентерального введення досягає максимальної терапевтичної концентрації. Марбофлоксацин слабо зв'язується з білками крові (менше 10% - у свиней і менше 30% - у великої рогатої худоби), добре проникає в органи і тканини організму. Виводиться марбофлоксацин з організму тварин переважно в незміненому вигляді, головним чином, з сечею і фекаліями.

Застосування
Велика рогата худоба: лікування тварин, хворих на гострі мастити, а також при захворюваннях органів дихання, що спричинені мікроорганізмами (Pasteurella multocida, Mannheimia haemolytica, Histophilus somni,  E. coli),  чутливими до марбофлоксацину.
Свині (свиноматки): лікування тварин, хворих на синдром метрит-мастит-агалактія (ММА), що спричинені мікроорганізмами, чутливими до марбофлоксацину.

Дозування
Велика рогата худоба – при захворюваннях органів дихання препарат вводять внутрішньом’язово одноразово у дозі 2 мл препарату на 25 кг маси тіла тварини (що відповідає 8 мг марбофлоксацину на 1 кг маси тіла тварини). Якщо об’єм дози перевищує 20 мл – то її слід розділити та  ввести в різні місця для ін’єкції. При лікуванні гострих маститів препарат вводять підшкірно у дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла тварини (що відповідає 2 мг марбофлоксацину на 1 кг маси тіла тварини) один раз на добу, курс лікування – 3 доби. Для підвищення ефективності застосування препарату першу ін’єкцію рекомендовано ввести внутрішньовенно.
Свині – внутрішньом’язово в дозі 1 мл препарату на 50 кг маси тіла тварини (що відповідає 2 мг марбофлоксацину на 1 кг маси тіла тварини). Курс лікування – 3 доби.
Щоб забезпечити правильне дозування, слід якомога точніше визначити масу тіла тварини, щоб уникнути введення меншої або більшої дози.

Протипоказання
Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до марбофлоксацину чи інших антибіотиків групи хінолонів.
Не застосовувати тваринам з резистентністю до антибіотиків групи фторхінолонів (крос-резистентність).

Застереження
Побічна дія
Внутрішньом’язове введення препарату може спричинити у великої рогатої худоби тимчасові місцеві реакції, такі як біль у місці ін’єкції та легкі м’язові запальні ураження (що призводять до фіброзу). Процес рубцювання починається швидко (від фіброзу до синтезу позаклітинного матриксу та колагену) і може тривати щонайменше 15 днів після ін’єкції.
Підшкірне введення може спричинити легкий або помірний набряк у місці ін’єкції. У деяких тварин може спостерігатись помірний біль при пальпації місця ін’єкції.
У свиней внутрішньом’язове введення препарату може спричинити дуже короткочасний легкий набряк і легкі запальні ураження в місці ін’єкції, що зберігаються протягом 12 днів після ін’єкції.
Особливі застереження при використанні
Застосування фторхінолонів має ґрунтуватися на тестуванні чутливості і враховувати офіційну та місцеву протимікробну політику.
Доцільно залишити фторхінолони для лікування клінічних станів, які погано реагували на інші класи антибіотиків.
Використання продукту з відхиленням від інструкцій, наведених у КХП, може збільшити поширеність бактерій, стійких до фторхінолонів, і може знизити ефективність лікування іншими хінолонами через можливість перехресної резистентності.
Оскільки гумові корки флаконів не рекомендується проколювати більше, ніж 45 разів, слід відповідально підходити до вибору відповідного об’єму флакона відповідно до цільового виду тварин, яким буде застосовуватись препарат. В іншому випадку рекомендують застосовувати багаторазовий шприц.
При застосуванні препарату великій рогаті худобі та свиням слід віддавати перевагу введенню препарату в ділянку шиї тварини.
Застосування під час вагітності, лактації
Дослідження на лабораторних тваринах (щурах, кролях) не виявили тератогенної, ембріотоксичної дії або токсичного впливу марбофлоксацину на материнський організм.
Нешкідливість препарату досліджували шляхом введення 2 мг марбофлоксацину на кг маси тіла вагітним коровам, а також поросятам-сисунам та телятам.
Нешкідливість застосування препарату в дозі 8 мг марбофлоксацину на кг маси тіла не досліджували. Тому застосування препарату у цій дозі допускається тільки після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик лікарем ветеринарної медицини.
Період виведення (каренції)
Забій тварин на м'ясо дозволяють через 3 доби (велика рогата худоба при лікуванні у дозі 8 мг/кг, внутрішньом`язове введення) та 6 діб (велика рогата худоба - при лікуванні у дозі 2 мг/кг, підшкірне введення),  4 доби (свині) після останнього застосування препарату. Споживання молока корів дозволяють через 72 (при лікуванні у дозі 8 мг/кг)  та 36 годин (при лікуванні у дозі 2 мг/кг) після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Форма випуску
Пластикові флакони, закриті гумовим корком під алюмінієву обкатку по 50, 100, 250 та 500 мл.  Вторинна упаковка - картонна коробка.

Зберігання
Сухе темне, недоступне для дітей місце за температури від  5 °С  до 25 °С.
Термін придатності – 3 роки.
Термін придатності після відкриття флакону: 28 діб за умов зберігання в сухому, темному місці при температурі від 5 0С до 8 0С.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення:

Сева Санте Анімаль
10 авеню де ла балластіере,
33500 Лібурн
Франція

Сeva Sante Animale
10 avenue de la ballastière
33500 Libourne
France

Виробник готового продукту:

Сева Санте Анімаль
10 авеню де ла балластіере,
33500 Лібурн
Франція

Сeva Sante Animale
10 avenue de la ballastière
33500 Libourne
France

 РП№: АА-04213-01-13

Вверх