Повернутися до переліку препаратів

– вакцина жива імунокомплексна заморожена проти інфекційної бурсальної хвороби птиці (хвороби Гамборо)

Назва ветеринарного препарату

Новамун, Novamune – вакцина жива імунокомплексна заморожена проти інфекційної бурсальної хвороби птиці (хвороби Гамборо).

Склад

Одна доза вакцини (0,2 мл) містить:

Активнодіючі речовини:

Живий аттенуйований вірус інфекційної бурсальної хвороби, штам SYZA26 - щонайменше
2,5 log10 CID50

Допоміжні речовини

специфічні антитіла проти вірусу інфекційної бурсальної хвороби, сахароза, вода для ін’єкцій.

Фармацевтична форма

Суспензія для ін’єкцій.

Імунобіологічні властивості

Вакцина рекомендована для активної імунізації птиці проти інфекційної бурсальної хвороби. Збільшення рівня антитіл у попередньо імунізованої птиці відмічається впродовж 4 тижнів після вакцинації й забезпечує захист щеплених курчат щонайменше впродовж 9 тижнів.

Вид тварин

Кури.

Показання до застосування

Для активної імунізації здорової птиці проти хвороби Гамборо, що викликається класичним або високовірулентним збудником.

Протипоказання

Забороняється застосовувати вакцину курчатам, отриманим від курей батьківського стада, які не були щеплені проти ІБХ, і не мають материнських антитіл.

Застереження при застосуванні

Повного захисту досягає лише здорова птиця. Вся птиця повинна бути імунізована одночасно.

Неналежне зберігання, транспортування та поводження з вакциною може спричинити зниження її імунобіологічної активності. Вакцину необхідно зберігати в рідкому азоті. Розріджену чи розморожену вакцину не можна заморожувати повторно.

Взаємодія з іншими засобами

Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розрідження специфічним Новамун розріджувачем, або фізіологічним розчином.

Склад Новамун розріджувача:

Сахароза - 10 г

Казеїновий гідролізат - 4 г

Сорбітол - 45 г

Гідрофосфат калію - 1,2 г

Дигідрофосфат калію - 0,5 г

Феноловий червоний - 0,02 г

Вода для ін’єкцій - до 1000 мл

Рішення про використання цієї вакцини перед, після або разом з будь-яким іншим ветеринарним лікарським засобом приймається у кожному окремому випадку.

Спосіб застосування та дози

Вакцину застосовують підшкірно курчатам добового віку в дозі 0,2 мл, за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів.

Вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї.  

Кількість ампул Х
Кількість доз в 1 ампулі

Обєм розчинника
(мл)

Об’єм однієї дози вакцини, мл

2 х 500 доз

200

0,2

4 х 500 доз

400

0,2

8 х 500 доз

800

0,2

1 х 1000 доз

200

                 0,2                

2 х 1000 доз

400

0,2

4 х 1000 доз

800

0,2

1 х 2000 доз

400

0,2

2 х 2000 доз

800

                 0,2                

 Під час поводження з вакцинною слід дотримуватись правил асептики/антисептики. Перед початком роботи слід ознайомитись зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуватись.

Методи приготування вакцинної суспензії:
  1. Після розрахунку необхідної кількості доз вакцини та розріджувача, обережно виймають необхідну кількість ампул з вакциною з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги);
  2. У шприц об’ємом 5 мл набирають 2 мл розріджувача (у випадку 2 мл ампули) або 5 мл розріджувача у 10-мл шприц (у випадку 5 мл ампули). Використовуйте голки щонайменше 18 калібру.
  3. Ампули з вакциною розморожують, занурюючи на одну хвилину в ємкість з водою, нагрітою до температури 27–39°С.
  4. Після повного розморожування вакцини відкривають ампулу, тримаючи її на довжині витягнутих рук, щоб запобігти будь-якому ризику травмування, якщо ампула розіб’ється.
  5. Повільно набирають вакцину у шприц з розріджувачем. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем.
  6. Вміст пакету злегка перемішують 5-6 разів, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!
  7. Промийте ампулу розріджувачем один чи два рази.

Повторіть операції, зазначені вище, для необхідної кількості ампул, які потрібно розморозити.

Розріджену вакцину розміщують на лід та використовують впродовж 2 годин. Уникають дії прямих сонячних променів. Для забезпечення однорідності суспензії в процесі вакцинації вміст пакету перемішують кожні 10-15 хв.

Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж 15 хв. чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци.

Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.

Побічні ефекти

У вакцинованих курчат після введення вакцини може спостерігатися слабке або помірне виснаження лімфоцитів, яке досягає максимального значення приблизно через 7 днів після введення вакцини. Через 7 днів виснаження зменшується і супроводжується репопуляцією лімфоцитів і регенерацією фабрицієвої бурси.

Період виведення (каренції)

Нуль діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом і ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом.

Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні. Слід регулярно перевіряти вміст азоту в  посудині Дьюара та поновлювати його, для забезпечення повного занурення ампул з вакциною в рідкий азот. У разі самовведення промийте рану під проточною водою з милом, обробіть 70% розчином етилового спирту та негайно зверніться до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації ампул з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Термін придатності

24 місяці.

Розріджену вакцину розміщують на лід та використовують впродовж 2 годин.

Умови зберігання і транспортування

Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Повторно не заморожувати.

Упаковка

Скляні запаяні ампули по 500, 1000 та 2000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені в спеціальних металевих фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності виробника

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “ Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині ” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП № ВА-00930-02-19

Вверх