Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис

Прозорий, безбарвний розчин для ін’єкцій.

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину:

гонадотропін-рилізинг-гормон (Gn-RH) як гонадорелін (діацетат) - 50,0 мкг

Допоміжні речовини: бензиловий спирт, дигідрофосфат калію, дикалійфосфат, натрій хлористий, вода для ін’єкцій q.s. 1 мл.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QH01CA01 – гонадотропін-рилізинг-гормони.

Гонадорелін є синтетичним гормоном фізіологічно і хімічно ідентичним гонадотропін-рилізинг гормону (ГнРГ), що синтезується у ссавців.

Гонадорелін стимулює синтез і вивільнення гонадотропінів гіпофізом, лютеїнізуючого гормону (ЛГ) та фолікулостимулюючого гормону (ФСГ). Роль цих гормонів ЛГ та ФСГ має вирішальне значення у дозріванні передовуляційного фолікула. Гонадорелін індукує овуляцію і регресію кістозних фолікулів, дозволяючи появі нової фолікулярної хвилі. Зв'язування гонадотропін-рилізинг-гормону (ГнРГ) активує синтез каскадів протеїнкінази С (РКС), а також мітоген-активованої протеїнкінази (МАРК), які забезпечують важливий зв'язок для передачі сигналів від поверхні клітини до ядра в процесі синтезу гонадотропінів.

Після внутрішньом'язового введення 100 мкг гонадореліну (в формі диацетату тетрагідрату) максимальну концентрацію (Cmax) 120,0 ± 34,2 нг/л спостерігають впродовж 15 хв (Tmax). Абсолютна біодоступність гонадореліну, за оцінками, складає близько 89%.

Після внутрішньом'язового введення гонадореліну корові, він швидко всмоктується і накопичується переважно в печінці, нирках і гіпофізі. Гонадорелін є природним пептидом, який швидко руйнується до неактивних метаболітів. Ці компоненти виводяться з сечею. Високий відсоток від введеної дози виводиться у вигляді вуглекислого газу з видихуваним повітрям.

Застосування

Оварелін застосовують коровам для індукції і синхронізації статевої циклічності та овуляції в поєднанні з простагландинами Ф (ПГф) або з їхніми аналогами та у використанні з прогестероновими пристроями чи без них в рамках протоколів штучного осіменіння зафіксованих в часі, а також для лікування фолікулярних кіст.

Лікування затриманої  овуляції (повторний прояв статевої циклічності). Повторний прояв статевої циклічності у корів або телиць, як правило, визначається у тварин, яким було проведено 2 (два) або 3 (три) рази не успішних осіменіння, незважаючи на регулярні та нормальні статеві цикли (кожні 18 - 24 дні) і відсутність клінічних аномалій репродуктивного тракту.

Дозування

Препарат Оварелін вводять одноразово внутрішньом’язово у дозі 2 мл на одну тварину (що відповідає 100 мкг гонадореліну).

Висновок щодо протоколу, який буде використовуватися, повинен бути зроблений ветеринарним лікарем, відповідальним за лікування, на основі цілей лікування окремого стада або окремої тварини. Наступні протоколи можуть бути використані для:

1)      Індукція і синхронізація статевої циклічності і овуляції в поєднанні з простагландином Ф (ПГф) або аналогами:

 • День 0 - Перша ін'єкція гонадореліну (Оварелін 2 мл препарату)
 • День 7 - Ін'єкція простагландину (ПГф) або аналогу
 • День 9 - Друга ін'єкція гонадореліну  (Оварелін 2 мл препарату).

Тварину слід осіменити протягом 16-20 годин після останньої ін'єкції препарату (день 9) або при виявленні тічки, якщо вона відбулася раніше.

2)      Індукція і синхронізація статевої циклічності і овуляції в поєднанні з простагландином Ф (ПГф) або аналогами та інтравагінальним пристроєм, що вивільняє прогестерон:

У літературі, зазвичай, повідомляють про наступний протокол для штучного осіменіння:

 • Вставте інтравагінальний пристрій, що вивільняє прогестерон на 7 днів.
 • Введіть Оварелін (2 мл препарату) в день введенням прогестеронового пристрою.
 • Введіть простагландин (ПГф2α) або аналог за 24 години до видалення прогестеронового пристрою.
 • Проведіть штучне осіменіння через 56 годин після видалення прогестеронового  пристрою, або
 • Введіть Оварелін (2 мл препарату) через 36 годин після видалення інтравагінального прогестеронового пристрою та проведіть штучне осіменіння через 16 - 20 годин.

Однак існують інші протоколи із застосуванням гонадореліну (Оварелін), простагландину (ПГф2α) та прогестеронових пристроїв, які можуть застосовуватися ветеринарним лікарем, на основі цілей лікування окремого стада або окремої тварини.

3)      Лікування затриманої овуляції (повторний прояв статевої циклічності):

Гонадорелін-рилізинг гормон (Оварелін 2 мл) вводять під час тічки.

Щоб покращити рівень заплідненості, слід дотримуватися наступних термінів ін'єкції та осіменіння:

 • Ін'єкцію слід проводити через 4 - 10 годин після виявлення тічки.
 • Рекомендовано витримати інтервал мінімум 2 годин між введенням гонадорелін-рилізинг гормону (Оварелін) та штучним осіменінням.
 • Штучне осіменіння слід проводити відповідно до звичайних рекомендацій в господарстві, тобто 12 - 24 години після виявлення тічки.

4)      Лікування фолікулярних кіст:

Проводять одноразове введення 100 мкг гонадореліну (Оварелін) на одну тварину, тобто 2 мл розчину внутрішньом'язово.

Приблизно через тиждень після лікування наявність жовтого тіла стає помітною на поверхні яєчника під час пальпації чи за використання УЗД, що є свідченням виліковуваності тварини від фолікулярної кісти. Якщо це не так, фолікулярна кіста не перетворилася на жовте тіло або якщо з'явилися нові фолікулярні кісти, необхідно повторити лікування. Штучне чи природнє осіменіння можна проводити протягом першої тічки після лікування, як правило, через 20 днів після введення препарату.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Застереження

Особливі застереження при використанні

На реакцію молочних корів в протоколах синхронізації може впливати фізіологічний стан на момент лікування, який включає вік корови, стан її вгодованості та період від отелення. Реакція на лікування може бути не однаковою, як через специфіку всього стада, так і окремих особин.

Якщо в протокол включено період лікування прогестероном, відсоток корів, в яких виявляють тічку протягом певного періоду, зазвичай більше, ніж у нелікованих корів, а наступна лютеїнова фаза буде з нормальною фізіологічною тривалістю.

Застосування під час вагітності, лактації

Лабораторні дослідження на щурах і кроликах не дали жодних доказів тератогенного або ембріотоксичного впливу застосування препарату вагітним самкам.

Спостереження у вагітних корів, які отримували продукт на ранніх термінах вагітності, не показали доказів негативного впливу на ембріони великої рогатої худоби.

Ненавмисне введення препарату вагітній тварині не призводить до несприятливого впливу на організм плода чи матері.

Препарат дозволяється використовувати протягом лактації.

Передозування (симптоми, невідкладні заходи, антидоти)

Введення 5-кратної дози препарату не викликає жодних симптомів передозування.

Період виведення (каренції)

М'ясо, субпродукти, молоко – 0 (нуль) діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу

Гонадорелін є аналогом гонадотропіну-рилізинг гормону (ГнРГ), який стимулює вивільнення статевих гормонів. Наслідки випадкового впливу аналогів ГнРГ у вагітних жінок або жінок з нормальними репродуктивними циклами не встановлені; тому вагітним жінкам не рекомендується працювати з цим препаратом, а жінкам репродуктивного віку - з обережністю. При введенні препарату будьте дуже обережні, уникайте самовведення. У разі самовведення препарату негайно зверніться до лікаря. Слід уникати контакту препарату з шкірою та слизовими оболонками. При потраплянні на шкіру та слизові оболонки – негайно промийте водою.  Людям із підвищеною чутливістю до компонентів препарату слід уникати роботи із даним препаратом.

Форма випуску

Скляні флакони по 4, 10, 20, 50 мл в картонних коробках.

Зберігання

Зберігати в сухому захищеному від світла місці за температури 0 - +25 °С.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення та виробника

Сева Санте Анімаль
10 авеню де ла балластіере,
33500 Лібурн
Франція

Сeva Sante Animale
10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
France

РП№: АА-05262-01-14 

Вверх