Повернутися до переліку препаратів

− вакцина інактивована проти репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (PRRS)

Назва ветеринарного препарату

Прогрессис, Progressis − вакцина інактивована проти репродуктивно-респіраторного синдрому свиней.

Склад

Одна доза (2 мл) вакцини містить:

активнодіюча речовина:

інактивований вірус репродуктивно-респіраторного синдрому свиней,

штам Р120…………………………………………………………………………… ≥ 2.5  log10 IF.Units*;

допоміжні речовини: масляний ад'ювант (гідрований поліізобутан, оліоксіетиленові жирні кислоти, ефір жирних кислот і поліолів), бензиловий спирт, триетаноламін, фосфатний буфер (калію хлорид, натрію хлорид, калію дигідрофосфат, динатрію дигідрофосфат дигідрат, магнію хлорид, кальцію хлорид, вода для ін'єкцій).

* IF.Units: Титр імунофлюоресцентних антитіл, отриманий після 2 ін'єкції у свиней в специфічних лабораторних умовах.

Фармацевтична форма

Емульсія для ін’єкцій.

Імунобіологічні властивості

Вакцина містить інактивований вірус репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (PRRS) в масляному розчиннику. Вакцина застосовується свинкам та свиноматкам для стимуляції імунітету проти PRRS. Ефективність вакцини доведена дослідженнями у польових умовах. Дія вакцини продемонстрована утворенням специфічних анти-PRRS IFA антитіл у вакцинованих тварин. Імунітет у свиноматок та ремонтних свинок розвивається через 21 добу після дворазового введення  й триває протягом 6 місяців.

Вид тварин

Свині.

Показання до застосування

Вакцинація свинок та свиноматок для забезпечення зниження репродуктивних розладів, викликаних вірусом репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (PRRS) в неблагоприємному або загрозливому по даному захворюванню середовищі: вакцинація знижує кількість дострокових опоросів і кількість мертвонароджених тварин.

Протипоказання

Не виявлено.

Застереження при застосуванні

Вакцинують лише клінічно здорових тварин.

Під час вакцинації тварини необхідно дотримуватися правил асептики.

У тварин, заражених PRRS, вірусна інфекція гетерогенна і може змінюватись з плином часу. Враховуючи це, впровадження програми вакцинації є інструментом поліпшення репродуктивних параметрів і, в поєднанні із санітарними заходами, дозволяє проводити контроль захворюваності.

Взаємодія з іншими засобами

Наявні дані демонструють, що вакцину можна вводити в той же день, що й інші інактивовані вакцини проти парвовірозу, грипу та хвороби Ауєскі, в інше місце введення, не спостерігаючи жодного несприятливого впливу на серологічну відповідь.

Інформація про безпеку та ефективність цієї вакцини при використанні з будь-яким іншим ветеринарним лікарським засобом, окрім зазначених вище, відсутня. Тому рішення про використання цієї вакцини до або після будь-якого іншого ветеринарного лікарського засобу повинно прийматися в кожному конкретному випадку.

Особливі вказівки під час вагітності, лактації

Може застосовуватись в період вагітності та лактації.

Спосіб застосування та дози

Вакцина застосовується  шляхом глибокої внутрішньом’язової ін’єкції (2 мл) у шийний м’яз за вухом, відповідно до наступної схеми вакцинації.

Схема вакцинації:

- первинна вакцинація:

свинки: дворазово з інтервалом в 3-4 тижні, але не пізніше ніж за 3 тижні до осіменіння;

свиноматки: дворазово з інтервалом в 3-4 тижні (рекомендована вакцинація усіх свиноматок в стаді в короткий проміжок часу).

- ревакцинація:

одна доза вакцини на 60-70 добу кожної супоросності, за умови що первинна вакцинація проведена під час першої вагітності.

Побічні ефекти

Вакцинація може викликати тимчасову припухлість (не більше 3 см) у місці ін’єкції, що триває  зазвичай менше одного тижня та невеликі місцеві реакції (гранульоми) без будь-якого впливу на здоров'я і репродуктивні функції тварин.

Іноді, після частих повторних ревакцинацій, можливе виникнення збільшених реакцій (до 7 см в діаметрі). В деяких випадках вакцинація може викликати алергічну реакцію. У разі виникнення ускладнень  необхідно провести симптоматичне лікування.

Період виведення (каренції)

Нуль діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які застосовують ВІП

Вакцина містить масляний ад’ювант. У разі випадкової самоін’єкції необхідно терміново звернутись за медичною допомогою та показати лікарю листівку-вкладку або упаковку для цієї вакцини. Якщо больова реакція зберігається більше 12 годин після медичного огляду, рекомендується знову звернутися до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію всіх відкритих флаконів з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Термін придатності

18 місяців.

Вакцину слід використати відразу після відкриття флакону.

Умови зберігання і транспортування

Зберігати та транспортувати в охолодженому вигляді при температурі від 2ºС до 8ºС у  захищеному від світла місці.

Упаковка

Вакцину фасують у скляні або пластикові флакони,  що містять 5, 25 або 50 доз, закорковані гумовими пробками та завальцовані алюмінієвими ковпачками. Флакони з вакциною пакують у картонні коробки по 1 та 10 шт.

Назва та місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення

Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн. Франція.

Назва та місцезнаходження виробників

Виробництво, контроль, первинне пакування, випуск серії:

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина

Вторинне пакування:

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина

Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Правила відпуску

Без рецепту.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника).

Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від  03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№:ВА-00603-02-13

Вверх