Повернутися до переліку препаратів

- вакцина жива ліофілізована проти сальмонельозу свиней, викликаного Salmonella Typhimurinum

Назва ветеринарного препарату

Сальмопорк, Salmoporc - вакцина жива ліофілізована проти сальмонельозу свиней, викликаного SalmonellaTyphimurinum.

Склад

Одна доза (1 мл) вакцини містить:

штам SalmonellaTyphimurinum 421/125, генетично стабільний, подвійно атенуйований (ауксотрофна мутація гістидин-аденін) - щонайменше 5 x 108 КУО.

Допоміжні речовини: сахароза, сироватка великої рогатої худоби.

Фармацевтична форма

Ліофілізат. Ліофілізат з розчинником.

Імунобіологічні властивості

Після підшкірного або орального введення вакцини поросятам вакцинний штам активує імунні механізми, які призводять до епідеміологічно значущого скорочення виділення патогенних мікроорганізмів (Salmonella typhimurium) і їх поширенню, попередження горизонтальної і вертикальної передачі або значного її зменшення при високому інфекційному навантаженні.

Вакцина застосовується для активної імунізації свиноматок, ремонтних свинок, поросят та відлучених поросят проти сальмонельозу, викликаного Salmonella typhimurium.

Комбінована вакцинація свиноматок і поросят попереджає колонізацію і виділення польового штаму у поросят, що зводить до мінімуму присутність патогенного мікроорганізму в стаді.

Вакцинація спричинює формування імунної відповіді по відношенню до Salmonella Typhimurium у свиней впродовж 2 тижнів після другої вакцинації. Тривалість імунітету у свиноматок і ремонтних свинок - 24 тижні, у поросят на відгодівлі – 19 тижнів після другої вакцинації.

Вид тварин

Свині.

Показання до застосування

Вакцина застосовується для активної імунізації свиноматок, ремонтних свинок, поросят та відлучених поросят проти сальмонельозу, викликаного Salmonella typhimurium.

Свиноматок і ремонтних свинок вакцинують з метою попередження або скорочення виділення польового штаму Salmonella typhimurium в період лактації і зменшення можливого інфікування поросят.

Відлучених поросят та поросят-сисунів вакцинують з метою скорочення поширення та виділення патогенних мікроорганізмів, а також зменшення прояву клінічних симптомів при інфікуванні Salmonella typhimurium.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Не слід вакцинувати клінічно хворих та/або ослаблених тварин. Вакциновані поросята можуть виділяти вакцинний штам до 20 днів після вакцинації, який може поширюватися серед сприйнятливих поросят, що контактують з вакцинованими. Не застосовувати антибактеріальні засоби активні проти Salmonellа spp. за 5 днів до та 5 днів після вакцинації.

Взаємодія з іншими засобами

Інформація щодо нешкідливості та ефективності цієї вакцини при застосуванні з будь-яким іншим

ветеринарним лікарським засобом відсутня, тому рішення про використання цієї вакцини до або після будь-якого іншого ветеринарного лікарського засобу повинно прийматися відповідальним ветеринарним лікарем у кожному конкретному випадку.

Особливі вказівки при вагітності, лактації

Вакцина може застосовуватись супоросним свиноматкам.

Спосіб застосування та дози

Вакцину застосовують підшкірно ремонтним свинкам і свиноматкам (флакони з розчинником по 20 доз) та перорально поросятам (флакони з розчинником по 20 доз та флакони по 200 доз).

Вакцинація ремонтних свинок і свиноматок:

Приготування вакцини для підшкірного застосування (флакони по 20 доз):

Для підшкірної вакцинації використовують комплект, що складається з ліофілізованої вакцини (20 доз) і розчинника (20 мл).

Вміст флакона з ліофілізатом (20 доз) розчиняють у доданому розчиннику (20 мл) кімнатної температури. Після змішування компонентів переконайтеся, що ліофілізат повністю розчинився. Уникайте багаторазового проколювання пробки.

 Ремонтним свинкам і свиноматкам вакцину вводять підшкірно в дозі 1 мл двічі з інтервалом 3 тижні (приблизно за шість і три тижні до опоросу). Ревакцинацію проводять за 3 тижні до опоросу в тій же дозі (1 мл). При повторній вакцинації не слід вводити вакцину в те саме місце ін'єкції.

Вакцинація поросят-сисунів та відлучених поросят:

Для вакцинації використовують комплект, що складається з ліофілізованої вакцини (20 доз) і розчинника (20 мл) або вакцину, розфасовану по 200 доз.

Приготування вакцини для перорального застосування (флакони по 20 доз):

Вміст флакона з ліофілізатом (20 доз) розчиняють у доданому розчиннику (20 мл) кімнатної температури. Після змішування компонентів переконайтеся, що ліофілізат повністю розчинився. Уникайте багаторазового проколювання пробки.

Приготування вакцини для перорального застосування (флакони по 200 доз):

Вміст флакона з ліофілізатом (200 доз) слід розвести в 200 мл води. Для приготування вакцинної суспензії слід використовувати чистий флакон, що не містить залишків антибактеріальних засобів, детергентів чи дезінфектантів. Переконайтеся, що ліофілізат повністю розчинився.

Поросятам вакцину вводять, починаючи з 3-денного віку, перорально в дозі 1 мл двічі з інтервалом 3 тижні.

Передозування (симптоми, невідкладні заходи, антидоти)

Введення 10-кратної дози вакцини підшкірно свиноматкам не викликає  серйозних реакцій за винятком побічних реакцій описаних в п.5.4. Місцеві реакції зазвичай спостерігаються протягом 21 дня після вакцинації.

Введення 10-кратної дози вакцини перорально поросятам може спричинити помірну діарею і погіршення загального стану, підвищення температури тіла протягом 24 годин. Передозування вакцини може призвести до тимчасового погіршення показників приросту відразу після вакцинації.

Побічні ефекти

У вакцинованих ремонтних свинок і свиноматок може часто спостерігається підвищення температури, почервоніння і набряк в місці ін'єкції. Місцева реакція не потребує лікування і проходить самостійно протягом приблизно двох тижнів.

У вакцинованих поросят-сисунів, зазвичай, після вакцинації може спостерігатися легка діарея.

Період виведення (каренції)

М'ясо та субпродукти: 6 тижнів після 2-ї вакцинації

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

У разі випадкового самовведення або прийому всередину та у разі контакту вакцини зі слизовою оболонкою слід негайно звернутися до лікаря та показати йому інструкцію з експлуатації або етикетку на вакцину. При роботі з ветеринарним лікарським засобом слід обов’язково користуватися засобами індивідуального захисту. Оскільки вакцина містить у своєму складі живі, ослаблені мікроорганізми, слід вжити відповідних заходів для запобігання інфікування осіб та обслуговуючого персоналу, котрі вводять засоби захисту тваринам та інших людей, які беруть участь у процесі.

Людям з ослабленим імунітетом слід уникати контакту з продуктом та щепленими тваринами.

Персонал, який бере участь у відвідуванні вакцинованих свиней, повинен дотримуватися загальних гігієнічних принципів (носити захисний одяг, взуття, засоби індивідуального захисту) і особливо обережно поводитися з відходами тварин та підстилкою від нещодавно щеплених свиней.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію всіх відкритих флаконів з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Термін придатності

21 місяць.

Після розчинення вакцину слід використати протягом 4 годин.

Умови зберігання і транспортування

Сухе, темне, недоступне для дітей місце, при температурі від +2 до +8  С. Не заморожувати.

Упаковка

Вакцину фасують у формі комплекту, що складається з вакцини і розчинника в картонній коробці:

Ліофілізована вакцина - по 20 доз  та розчинник - по 20 мл, упаковані у скляні флакони відповідної місткості, герметично закупорені гумовими пробками, укріпленими алюмінієвими ковпачками з відривними пластиковими кришками.

Вакцина фасують також у формі ліофілізату для приготування суспензії для перорального застосування по 200 доз, упаковану у скляні флакони відповідної місткості, герметично закупорені гумовими пробками, укріпленими алюмінієвими ковпачками з відривними пластиковими кришками, в картонній коробці.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення

Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності виробника

Виробник:

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Випуск серії:

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Адреса місця виробництва розчинника:

Солюфарм Фармацойтіше Ерцойгніссе ГмбХ, Індустріштрассе 3, D-34212, Мельзунген, Німеччина.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП № ВА-01006-02-21

Вверх