Повернутися до переліку препаратів

- вакцина жива ліофілізована проти інфекційного бронхіту птиці

Назва ветеринарного препарату
Севак ІBird, Cevac ІBird - вакцина жива ліофілізована проти інфекційного бронхіту птиці.

Склад
Одна доза вакцини містить:
Вірус інфекційного бронхіту птиці,
варіантний штам "1/96"                                                                          щонайменше 2,8 log10 ЕІД50
Допоміжні речовини: 
Желатин                                                                                                 не більше 10 μг
Гідроксипропілбетадекс                                                                           не більше 100 μг
Сахароза                                                                                                 не більше 200 μг

Фармацевтична форма
Ліофілізат.

Імунобіологічні властивості
Вакцина застосовується для активної імунізації птиці проти інфекційного бронхіту варіантних штамів групи 793/B. Імунітет формується протягом 21 доби після проведення вакцинації й триває до 6 тижнів у бройлерів і до 9 тижнів у курей-несучок.

Вид тварин
Птиця (кури).

Показання до застосування
Вакцина призначена для активної імунізації птиці проти інфекційного бронхіту.

Протипоказання
Відсутні.

Застереження при застосуванні
Вакцинувати лише клінічно здорову птицю. Вся птиця, що міститься в одному приміщенні, повинна бути провакцинована одночасно. Розчинену вакцину використати протягом 2-х годин.

Взаємодія з іншими засобами
Дані щодо безпечності та ефективності свідчать про те, що дану вакцину можна поєднувати з вакциною Севак Масс Л (містить штам В48 серотипу Массачусетс) та з вакциною Севак Брон -120 (містить штам Н-120 серотипу Массачусетс) та застосовувати спрей-методом курчатам, починаючи з добового віку і старше.
При поєднаному застосуванні вакцин Севак ІBird та Севак Масс Л або Севак Брон 120 (у несучок – до настання продуктивного періоду) тривалість імунітету у бройлерів та курей-несучок триває до 9 тижнів. Таке поєднання вакцин захищає птицю від штамів інфекційного бронхіту, що належать до груп 793/B та серотипу Массачусетс.
Параметри безпеки при застосуванні двох вакцин одночасно не відрізняються від тих, що описані для окремого їх введення. Перед використанням необхідно ознайомитись з листівкою-вкладкою вакцини Севак Масс Л та Севак Брон-120 відповідно.
Необхідно стежити за тим, щоб не поширювати штами вакцин на інші види птиці, зокрема, коли вакцини поєднуються.
Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії крім описаних вище невідомі.

Спосіб застосування та дози
Вакцину застосовують курчатам-бройлерам та курам-несучкам, починаючи з добового віку і старше, методом спрею, окулярно, інтраназально та методом випоювання.
Окулярний / інтраназальний метод
Вакцину розчиняють з розрахунку 1000 доз на 30 мл стерильної дистильованої води. 
Кожній птиці за допомогою очної піпетки наносять на кон'юнктиву ока або в носову щілину одну краплю (0,03 мл) розчиненої вакцини.
Спрей-метод
Для крупнокрапельного розпилення вакцини використовують спеціальні генератори (розпилювачі), що забезпечують утворення і розпилення крапель діаметром 150-200 мкм при постійному тиску від 2 до 4 бар. Розпилювачі повинні бути корозійно-стійкі та не містити залишків дезінфектантів.
Робочий розчин вакцини готують щоразу безпосередньо перед застосуванням вакцини, використовуючи чисту питну воду, вільну від іонів хлору і заліза, з розрахунку 250-400 мл на 1000 доз вакцини, в залежності від віку птиці. При вакцинації добових курчат їх поміщають в ящики, які щільно встановлюють в один ряд і рівномірно розпилюють вакцину. Можна використовувати спеціальні спрей-кабінети (бокси), обладнані стаціонарними розпилювачами.
При вакцинації курчат в пташниках систему вентиляції та обігріву необхідно відключити, закрити вентиляційні отвори, знизити рівень освітлення. Вакцину розпилюють над птицею на відстані 30-40 см.
Показником правильно проведеної імунізації є злегка намокле оперення птиці.
Через 15 хвилин після вакцинації слід включити систему вентиляції та опалення, відновити рівень освітлення.
Метод випоювання
Пластикові поїлки, що використовуються для випоювання вакцини, ретельно миють без застосування деззасобів. Кількість напувалок має забезпечувати вільний доступ до вакцини всього поголів'я птиці. Для розчинення вакцини використовують чисту питну воду, вільну від іонів хлору й заліза, температурою не вище 20оС і пластиковий посуд. Обсяг вакцинного розчину розраховують відповідно до обсягу споживання води птицею протягом 2-х годин. Для стабілізації вакцинного розчину в воду, призначену для розведення вакцини, рекомендується додати знежирене сухе молоко, з розрахунку 2,5 г на 1 л води або таблетку «Севамун», з розрахунку 1 табл. на 100 л води. Флакони з вакциною слід відкривати під водою. Перед вакцинацією птицю витримують без води і корму протягом 1,5 - 3 годин. Годування і напування птиці дозволяється через 2 години після проведення вакцинації.

Побічні ефекти
При дотриманні інструкції жодних системних або місцевих реакцій не відмічають.

Період виведення (каренції)
Відсутній.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
При роботі з вакциною користуйтесь засобами індивідуального захисту (рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя), дотримуйтесь правил особистої гігієни.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Невикористаний продукт або його залишки необхідно знешкодити відповідно до місцевих (державних) правил.

Термін придатності
18 місяців. Розчинену вакцину слід використати протягом 2 годин.

Умови зберігання і транспортування  
В захищеному від світла місці за температури від +2 °C до +8°C.

Упаковка
Скляні флакони по 500, 1000, 2500, 5000 та 8000 доз, які закорковані гумовими пробками і алюмінієвими ковпачками, упаковані в коробки, по 20 флаконів у кожній.

Назва, місцезнаходження власника реєстраційного посвідчення
Сева Санте Анімаль, Зоне Індустріелле Ла Баластіере
33500 Лібурн, Франція

Назва, місцезнаходження виробника
Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд
1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина

Додаткова інформація
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: ВА-00536-02-12

Вверх