Повернутися до переліку препаратів

СЕВАК МАСС Л

– вакцина жива ліофілізована для активної імунізації птиці проти інфекційного бронхіту

Назва ветеринарного препарату
СЕВАК МАСС Л, CEVAC MASS L - вакцина жива ліофілізована для активної імунізації птиці проти  інфекційного бронхіту. 

Склад
Одна доза вакцини містить:
Вірус інфекційного бронхіту птиці, тип Массачуссетс, штам В-48  - щонайменше 2.8 log10 EIД50

Фармацевтична форма
Ліофілізат.

Імунобіологічні властивості
Вакцина жива ліофілізована для активної імунізації птиці проти інфекційного бронхіту. Імунітет формується протягом 3-х тижнів після щеплення.

Вид тварин
Кури.

Показання до застосування
Для активної імунізації клінічно здорової птиці усіх вікових груп проти інфекційного бронхіту.

Протипоказання
Відсутні.

Застереження при застосуванні
Щепленню підлягає лише клінічно здорова птиця. Вакцину слід використовувати з розрахунку, наприклад, 20 000 доз вакцини на 19 450 голів птиці, не рекомендовано збільшувати дозу.
Вся птиця повинна бути щеплена одночасно. Влітку вакцину вводять впродовж самого прохолодного періоду доби.

Взаємодія з іншими засобами
Не встановлена.
Севак Масс Л може застосовуватись спрей-методом разом з вакциною Севак IBird.

Особливі вказівки при несучості
Вакцину застосовувати не пізніше, ніж за 4 тижні до початку яйцекладки.

Спосіб застосування та дози
Перше щеплення слід провести курчатам окулярно або спрей методом, починаючи з добового віку.
Повторне щеплення рекомендується провести через 3-4 тижні після першого – спрей методом або випоюванням з питною водою. Молодок ревакцинують у віці 10-12 тижнів.
Окулярний метод
Для розчинення ліофілізованої вакцини необхідно наповнити флакон з вакциною розчинником до ¾ загального об'єму. Розчинену суспензію вакцини слід вилити в флакон з розчинником та перелити готовий розчин, що утворився, в пластикову пляшку з крапельницею, використовуючи стерильні голку та шприц.
Для розчинення кожних 1000 доз вакцини необхідно 30 мл розчинника (стерильний розчинник для вакцин, що застосовуються окулярним методом).
Для щеплення необхідно тримати птицю, нахиляючи її голову в один бік. Пластикову пляшку слід фіксувати крапельницею вниз, злегка натискаючи на пляшку з обох сторін, крапають одну краплю вакцини в око птиці. Перед тим, як випустити птицю, слід переконатися в тому, що крапля вакцини розтеклася по всій поверхні її ока.
Спрей метод
Для розчинення вакцини необхідно використовувати дистильовану воду або прохолодну, вільну від іонів хлору, воду. Флакони з вакциною необхідно відкривати під водою. Об'єм води для робочого розчину має бути достатнім, щоб забезпечити рівномірне зрошування птиці, рекомендований об’єм води становить від 250 до 400 мл на 1000 доз вакцини.
Рекомендовано використовувати спреєр, що працює під постійним тиском. Необхідно підібрати правильний розмір насадки (як вказано в інструкції до спреєра) і налагодити тиск для відтворення великодисперсних крапель (70-120 µм).
Об’єм розчину може змінюватись від 0,2 до 0,3 літрів /1000 добових курчат в коробці, до 0,5 - 1 літра/1000 на підстилці. Птиця повинна бути злегка вологою після вакцинації.
Перед вакцинацією рекомендовано вимкнути обігрівачі й витяжну вентиляцію, зробити тьмяним освітлення. Обприскування слід проводити двічі, на висоті 20-30 см над птицею.
Після вакцинації необхідно залишити птицю у спокої на щонайменше 15 хвилин, після чого слід увімкнути вентиляцію і нагрівачі.
Метод випоювання
За 48 годин до та протягом 24 годин після імунізації не слід застосовувати дезінфікуючі засоби в питній воді. У разі застосування хлорного насосу – його слід вимкнути протягом такого ж періоду.
Перед початком роботи слід ретельно очистити й вимити напувалки без застосування дезінфікуючих засобів. За 1,5 – 2 години до імунізації птицю утримують без води. Для приготування вакцинного розчину для імунізації птиці використовують лише пластиковий посуд та матеріали. Необхідна кількість розчину для імунізації дорівнює об’єму води, що споживається птицею протягом двох годин. Об’єм розчину необхідного для імунізації може змінюватись, в залежності від кліматичних та інших умов зовнішнього середовища, а також віку птиці.

Вік 

3-4 тижні

від 10 тижнів

Мін. кількість води для 1 000 голів птиці

25-30 літрів 

40 літрів

Сполуки хлору та деяких інших хімічних елементів, що містяться в питній воді, негативно впливають на активність вакцинного вірусу. Для зниження негативного впливу даного фактору рекомендовано на 1 літр чистої не хлорованої води додавати 2,5 г знежиреного сухого молока, або 15 мг тіосульфату натрію. Не слід використовувати воду, що містить високий вміст іонів металів.
Вакцину слід перемішувати з чистою, прохолодою, не хлорованою водою, відкриваючи пляшки під водою.
Систему водопостачання можна відкривати, як тільки колір води зміниться на блакитний.
Коли резервуар спорожніє – його слід наповнити розчином сухого збираного молока, й залишити на 10 хв, після чого систему водопостачання слід відкрити, для того щоб змити розчин вакцини, що залишився у трубопроводі.
Розчин вакцини можна розповсюдити також вручну, використовуючи пластмасові каністри. 

Побічні ефекти
Після вакцинації у птиці можуть виникати катаральні респіраторні синдроми, які зникають протягом декількох діб.

Період виведення (каренції)
Нуль днів

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
Перед початком роботи необхідно ознайомитись із правилами роботи з ветеринарними імунобіологічними засобами  й ретельно їх дотримуватись. Рекомендовано використовувати засоби індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.). Будьте обережні у поводженні з вакциною, уникайте контакту з очима. У разі самовведення слід негайно звернутися до лікаря. Після роботи з вакциною слід ретельно вимити руки з милом.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Невикористаний продукт або його залишки необхідно знешкодити відповідно до місцевих (державних) правил

Термін придатності
24 місяці.
Розчинену вакцину потрібно використати протягом 2-х годин.

Умови зберігання і транспортування
Зберігати в захищеному від світла місці за температури від 2 до 8°С.

Упаковка
Скляні флакони по 1000, 2500 і 5000 доз, які закорковані гумовими пробками і алюмінієвими ковпачками, упаковані в картонні коробки по10 та 20 флаконів у кожній.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення 
Сева Санте Анімаль, Зоне Індустріелле Ла Баластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності виробника
Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Додаткова інформація
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: ВА-00124-02-09

Вверх