Повернутися до переліку препаратів

- вакцина жива заморожена проти хвороби Марека курчат

Назва ветеринарного препарату

Севак MD RISPENS, Cevac MD RISPENS - вакцина жива заморожена проти хвороби Марека курчат.

Склад

Одна доза вакцини містить:

Вірус хвороби Марека (серотип 1, штам CVI988) - щонайменше 1608 БУО в одній дозі по закінченню терміну придатності.

Допоміжні речовини:

Кріопротектор 1 + штам Rispens CVI988 – 75%

Кріопротектор 2 – 25%

Консерванти – гентаміцину сульфат, амфотерицин В.

Фармацевтична форма

Суспензія заморожена.

Імунобіологічні властивості

Вакцина рекомендована для активної імунізації курячих ембріонів на 18-19 день інкубації та для підшкірної вакцинації добових курчат для профілактики високо вірулентної хвороби Марека.

Вид тварин

Кури.

Показання до застосування

Активна імунізація курей і курячих ембріонів проти високо вірулентної хвороби Марека.

Протипоказання

Не можна вакцинувати клінічно хворих і / або ослаблених курчат.

Застереження при застосуванні

Всіх курей на фермі необхідно вакцинувати одночасно. Вакцину слід використовувати одразу після розведення. Неналежне зберігання, транспортування та поводження з вакциною може спричинити зниження її імунобіологічної активності. Вакцину необхідно зберігати в рідкому азоті. Розріджену чи розморожену вакцину не можна заморожувати повторно. Впродовж щонайменше двох тижнів після вакцинації слід суворо дотримуватись умов належного утримання та виробництва.

Взаємодія з іншими засобами

Не встановлена.

Спосіб застосування та дози

Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розведення специфічним розріджувачем для вакцин проти хвороби Марека (Стерильний розріджувач).

До початку вакцинації пакет з розріджувачем витримують за температури 20-25º С впродовж

8-12 год. Ампули з вакциною обережно виймають з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги) у кількості не більше чотирьох за один раз і розморожують, занурюючи на 90 секунд в ємкість з водою, нагрітою до температури 26-28º С.

Гумову пробку ін’єкційної канюлі пакета з розріджувачем протирають спиртом. Після повного випаровування спирту проколюють пробку, використовуючи стерильний шприц, об’ємом 20 мл і відбирають 5 мл розріджувача. Після повного розморожування вакцини відкривають ампулу та повільно набирають у шприц з розріджувачем. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем із розрахунку за умови, якщо препарат вводитимуть:

  1. Підшкірно добовим курчатам – 200 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,2 мл на одне курча.
  2. Іn ovo (на 18-19 день інкубації). В залежності від типу обладнання:
  • 100 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,1 мл у кожен ембріон, або
  • 50 мл розріджувача на 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,05 мл у кожен ембріон.

Вміст пакету злегка перемішують, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!

Розріджену вакцину розміщають на лід та використовують впродовж 1 години. Уникають дії прямих сонячних променів. Для забезпечення однорідності суспензії в процесі вакцинації вміст пакету перемішують кожні 10-15 хв. Добовим курчатам вакцину вводять за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів. Для введення in ovo використовують спеціалізоване обладнання. Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж15 хв. Чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци.

Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.

Добовим курчатам вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї, в дозі 0,2 мл на одне курча. Курчат фіксують за шию, в основі голови, складку, що утворилася, обережно відтягують великим та вказівним пальцями. Голку (довжиною 0,9 чи 1,25 см) вводять в каудальному напрямку, уникаючи введення вакцини в шкіру, м’язи, хребці.

Курячим ембріонам вакцину вводять в алантоїсну порожнину в дозі 0,05 мл або 0,1 мл (в залежності від типу обладнання). З цією метою ембріони розміщують повітряною камерою до верху та за допомогою спеціалізованого автоматичного обладнання чи шприца-автомата інокулюють розріджену вакцину.

Побічні ефекти

Не встановлені.

Період виведення (каренції)

21 доба.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуйтесь. Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом і ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом. Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні. Слід регулярно перевіряти вміст азоту в посудині Дьюара та поновлювати його для забезпечення повного занурення ампул з

вакциною в рідкий азот. У разі контакту з вакциною слід негайно звернутися до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію всіх відкритих флаконів під час процедури щеплення вакциною слід здійснювати відповідно до чинного законодавства України. Ампули з вакциною, що зберігалися без рідкого азоту, підлягають утилізації.

Термін придатності

24 місяці.

Умови зберігання і транспортування

Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Повторно не заморожувати.

Упаковка

Скляні запаяні ампули по 1000, 2000 та 4000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені у спеціальних фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення  та виробника

Сева Анімаль Хелс, ЛТД, 8906 Роузхіл Роуд, Ленекса, Канзас, 66215 США.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: BA-00966-02-20

Вверх