Повернутися до переліку препаратів

- жива ліофілізована вакцина проти хвороби Ньюкасла

Назва ветеринарного препарату
Севак® НЬЮ Л, Cevac® NEW L -  вакцина жива ліофілізована проти ньюкаслської хвороби.

Склад
Одна доза вакцини містить:
Активнодіючі речовини
вірус ньюкаслської хвороби, штам Ла Сота…………………щонайменше 5.5 log10 ЕІД50
Допоміжні речовини:
циклодекстрин …………………………………………………………….  max. 126 μg
сахароза …………………………………………………………………….... max. 126 μg
синій барвник Patent Blue V (E131) …………………………… max. 4.95 μg

Фармацевтична форма
Ліофілізована таблетка синього кольору.

Імунобіологічні властивості
Вакцина призначена для активної імунізації курей всіх вікових груп проти ньюкаслської хвороби. Вакцина викликає формування імунної відповіді у птиці впродовж 14-21 діб після дворазового застосування, що зберігається протягом 3-4 міс.

Вид тварин
Кури.

Показання до застосування
Для активної імунізації клінічно здорових курей проти ньюкаслської хвороби. Вакцина може бути використана для первинної вакцинації та для ревакцинації бройлерів, молодняку та несучок.

Протипоказання
Відсутні.

Застереження при застосуванні
Не вакцинувати хвору та/або ослаблену птицю. Вся птиця у пташнику повинна бути імунізована одночасно. Слід ретельно дотримуватись настанови по застосуванню вакцини, зокрема дозування.
Недотримання умов зберігання чи настанови по застосуванню може призвести до втрати активності вакцини.

Взаємодія з іншими засобами
Не з’ясована.

Спосіб застосування та дози
Перше щеплення слід проводити окулярним методом, починаючи з 4-х добового віку. Повторне щеплення рекомендується проводити через 3-4 тижні після першого – окулярним методом або методом випоювання з питною водою.  Молодок ревакцинують у віці 10-12 тижнів.
Окулярний метод
Для розчинення ліофілізованої вакцини слід наповнити пляшку з вакциною розчинником до ¾  загального об'єму. Суспензію вакцини слід вилити в флакон з розчинником та перенести готовий розчин, що утворився в пластикову пляшку з крапельницею. Для цього слід використовувати стерильні голку і шприц. Для розчинення 1000 доз вакцини слід використовувати 30 мл розчинника. Тримати птицю, якій роблять щеплення, нахиляючи голову в один бік. Пластикову пляшку фіксують крапельницею вниз. Злегка натискаючи на пляшку з обох сторін, капають одну краплю вакцини в око птиці. Перед тим, як випустити птицю, переконайтеся в тому, що крапля вакцини розтеклася по всій поверхні ока.
Метод випоювання з питною водою
За 48 годин до та протягом 24 годин після імунізації не слід застосовувати дезінфікуючі засоби в питній воді. У разі застосування хлорного насосу – його слід вимкнути протягом такого ж періоду.
Перед початком роботи слід ретельно очистити й вимити напувалки без застосування дезінфікуючих засобів. За 1,5 – 2 години до імунізації птицю утримують без води. Для приготування вакцинного розчину для імунізації птиці використовують лише пластиковий посуд та матеріали. Необхідна кількість розчину для імунізації дорівнює об’єму води, що споживається птицею протягом двох годин. Об’єм розчину необхідного для імунізації може змінюватись, в залежності від кліматичних та інших умов зовнішнього середовища, а також віку птиці.

Вік

3-4 тижні

Від 10 тижнів

Мін. кількість води для 1 000 голів птиці

25-30 літрів

40 літрів

Сполуки хлору та деяких інших хімічних елементів, що містяться в питній воді, негативно впливають на активність вакцинного вірусу. Для зниження негативного впливу даного фактору рекомендовано на 1 літр чистої не хлорованої води додавати 2,5 г знежиреного сухого молока, або 15 мг тіосульфату натрію. Не слід використовувати воду, що містить високий вміст іонів металів.
Вакцину слід перемішувати з чистою, прохолодою, не хлорованою водою, відкриваючи пляшки під водою. Систему водопостачання можна відкривати, як тільки колір води зміниться на блакитний.
Коли резервуар спорожніє – його слід наповнити розчином сухого збираного молока, й залишити на 10 хв, після чого систему водопостачання слід відкрити, для того щоб змити розчин вакцини, що залишився у трубопроводі. Розчин вакцини можна розповсюдити також вручну, використовуючи пластмасові каністри.

Побічні ефекти
Вакцинація не спричинює будь-яких системних реакцій.

Період виведення (каренції)
Нуль діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП
Вірус ньюкаслської хвороби може викликати легкий кон'юнктивіт в людей, який триває протягом 2-3 діб. Будьте обережні у поводженні з вакциною, уникайте контакту з очима. У разі самовведення слід негайно звернутися до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації флаконів з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Термін придатності
24 місяці.

Умови зберігання і транспортування
В захищеному від світла місці за температури від +2 до +8  С.

Упаковка
Скляні запаяні флакони по 1000, 2500 та 5000 доз вакцини, закорковані гумовими пробками й завальцьовані алюмінієвими ковпачками.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення Сева Санте Анімаль, Зоне Індустріелле Ла Баластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності виробника
Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Правила відпуску
За рецептом.

Додаткова інформація
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника).
Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “ Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині ” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: ВА-00606-02-13

Вверх