Повернутися до переліку препаратів

СЕВАК САЛЬМОВАК

– вакцина жива ліофілізована проти сальмонельозу птиці

Назва ветеринарного препарату

СЕВАК САЛЬМОВАК, CEVAC SALMOVAC – вакцина жива ліофілізована проти сальмонельозу птиці.

Склад

Одна доза вакцини містить:

Salmonella Enteritidis, штам 441/014, генетично стабільний, подвійно атенуйований (ауксотрофна мутація гістидин-аденін)   - щонайменше 1-8 x 108 КУО

Допоміжні речовини: сахароза, натрію хлорид, натрію гідроксид, оцтова кислота, вода для ін’єкцій.

Фармацевтична форма

Ліофілізат.

Імунобіологічні властивості

Фармакотерапевтична група: живі бактеріальні вакцини. Сальмонелла.

Вакцина застосовується для активної імунізації курей проти Salmonella Enteritidis та Salmonella Typhimurium.

Живий вакцинний штам стимулює клітинні імунологічні механізми (що демонструється при застосуванні мишам) та формування у курчат антитіл проти Salmonella Enteritidis та Salmonella Typhimurium. Формування антитіл не впливає на серологічні дослідження на Salmonella Gallinarum (реакція аглютинації сироватки).

Вакцинний штам стійкий до сульфамеразіну та демонструє генетичну стабільність.

Імунітет формується протягом 6 діб після першої вакцинації.

Тривалість імунітету проти Salmonella Enteritidis становить 35 тижнів після другої вакцинації та 63 тижні після третьої вакцинації, при застосуванні відповідно до рекомендованої схеми вакцинації.

Тривалість імунітету проти Salmonella Typhimurium становить 60 тижнів після третьої вакцинації, при застосуванні відповідно до рекомендованої схеми вакцинації.

Вид тварин

Курчата, починаючи з добового віку.

Показання до застосування

Вакцина застосовується для активної імунізації курчат для зменшення колонізації, персистенції та інвазії кишечнику та внутрішніх органів бактеріями Salmonella Enteritidis та Salmonella Typhimurium.

Протипоказання

Не застосовувати хворій птиці або птиці в умовах сильного стресу.  Не застосовувати курчатам-бройлерам.

Застереження при застосуванні

Вакцинована птиця може виділяти вакцинний штам протягом шести тижнів після вакцинації. Таким чином, при порушенні належних умов утримання, вакцинний штам може поширюватися до невакцинованої птиці при контакті з вакцинованою птицею або її послідом.

Взаємодія з іншими засобами

Не рекомендується застосовувати будь-який антибактеріальний препарат протягом 3-х діб до та після вакцинації. У разі необхідності застосування антибактеріальних препаратів слід провести повторну вакцинацію. 

Немає інформації, що підтверджує безпечність та ефективність застосування цієї вакцини разом з іншими ветеринарними лікарськими засобами. Відповідно, рішення щодо застосування цієї вакцини перед або після будь-якого ветеринарного лікарського засобу повинно прийматися індивідуально в кожному окремому випадку.

Не слід застосовувати жодні препарати з конкурентною мікрофлорою одночасно з вакциною.

Особливі вказівки при вагітності, лактації, несучості

Вакцину не рекомендовано застосовувати у період яйцекладки та протягом 3-х тижнів (після третьої вакцинації) або протягом 6-ти тижнів (після другої вакцинації) до початку періоду несучості. Невакцинований ремонтний молодняк не повинен контактувати з вакцинованими стадами.

Спосіб застосування та дози

Вакцину застосовують курчатам, починаючи з добового віку і старше, перорально методом випоювання з питною водою.

Перед початком роботи слід ознайомитись із правилами асептики/антисептики та ретельно їх дотримуватись. Для вакцинації потрібно розрахувати точну кількість флаконів вакцини, необхідних для вакцинації всього стада птиці.

Для приготування та розподілу вакцинного розчину використовують чисту питну воду, вільну від антисептиків, дезінфектантів та іонів хлору. Вакцину розчиняють, шляхом додавання невеликої кількості питної води у флакон з вакциною та перемішування вакцинного розчину до повного розчинення ліофілізату. Потім змішують вакцинний розчин з кількістю води, достатньою для споживання птицею протягом 4 годин, і ретельно перемішують.

За 1-2 години перед застосуванням вакцини слід припинити подачу питної води птиці.

Рекомендується застосовувати вакцину з розрахунку  щонайменше 2 літри питної води на 1000 курчат при первинній вакцинації та щонайменше 5 літрів питної води на 1000 курчат при повторній вакцинації через два тижні.

При застосуванні третьої дози використовуйте щонайменше 10 - 20 літрів питної води на 1000 курчат.  Третю дозу слід застосовувати не пізніше, ніж за три тижні до початку несучості.

Профілактична схема вакцинації залежить від інфекційного статусу стада птахівничого господарства щодо Salmonella Enteritidis або Salmonella Typhimurium, який встановлюється на підставі дослідження сироваток крові птиці методом ІФА або експрес-методом РА.

Імунізація птиці проти Salmonella Enteritidis.

Статус господарства

Первинна вакцинація

Повторна вакцинація

Третя вакцинація

Господарство з відомою історією захворювань і відсутністю Salmonella Enteritidis відповідно до звичайного бактеріологічного моніторингу

Починаючи з першого дня життя

Через 2 тижні

При застосуванні третьої дози вакцини спостерігається підвищений рівень захисту та збільшена тривалість імунітету

Господарство з не встановленим статусом щодо сальмонельозу або при виявленні Salmonella Enteritidis

Починаючи з першого дня життя

Через 2 тижні

Не пізніше трьох тижнів перед початком несучості. Інтервал між другим і третім застосуванням повинен бути більше двох тижнів

Імунізація птиці проти Salmonella Enteritidis та Salmonella Typhimurium (незалежно від статусу по сальмонельозу).

Первинну вакцинацію рекомендовано проводити курчатам, починаючи з першого дня життя, повторну вакцинацію рекомендовано проводити через шість тижнів після первинної, третю дозу вакцини застосовують у віці близько 13 тижнів.

Передозування (симптоми, невідкладні заходи, антидоти)

Застосування 10-кратної збільшеної дози може спричинити діарею і короткочасну втрату ваги, що не позначиться на кінцевих показниках.

Побічні ефекти

Не встановлена.

Період виведення (каренції)

М'ясо: 6 тижнів після останньої вакцинації

Яйця: 6 тижнів після перших двох вакцинацій

          3 тижні після третьої вакцинації 

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи слід детально ознайомитись із правилами роботи з вакцинами й ретельно їх дотримуватись. При роботі з вакциною слід користуватись засобами індивідуального захисту (рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя), дотримуватись правил особистої гігієни. Після закінчення роботи з вакциною слід ретельно вимити руки з милом та продезінфікувати.

У разі самовведення слід негайно звернутися до лікаря. Не ковтати! При потраплянні вакцини всередину організму, слід звернутися за медичною допомогою. Вакцинний штам чутливий до антибіотиків, за винятком сульфамеразіну.

Персоналу з ослабленим імунітетом не слід працювати з вакциною або контактувати з вакцинованими курчатами в період виведення вакцинного штаму з організму тварин.

Виділення вакцинного штаму з підстилки курей відбувається протягом 13 діб після вакцинації і виводиться з вакцинованих курей протягом 19 діб після вакцинації. При дослідженні було виявлено, що вакцинний штам може зберігатися у навколишньому середовищі протягом 8-ми тижнів після другої вакцинації і протягом 5-ти тижнів після третьої вакцинації. У дуже рідких випадках вакцинний штам  може  виділятися з навколишнього середовища довше вище  вказаного періоду.

Персонал, залучений до відвідування вакцинованих стад, повинен дотримуватися загальних правил гігієни (змінювати одяг, одягати рукавиці, чистити і дезінфікувати взуття) та особливо обережно поводитися з підстилкою від нещодавно вакцинованих курей. Після контакту з вакцинованими стадами необхідно ретельно вимити і дезінфікувати руки.

Слід вжити необхідних ветеринарних та сільськогосподарських заходів для запобігання поширення на чутливі види тварин.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Невикористаний продукт або його залишки необхідно знешкодити відповідно до місцевих (державних) правил.

Термін придатності

18 місяців.

Розчинену вакцину слід використати протягом 4-х годин.

Умови зберігання і транспортування

Зберігати у захищеному від світла місці за температури від 2 °C до 8 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не заморожувати!

Упаковка

Скляні флакони типу I, що містять 1000 доз, закриті гумовими пробками, завальцьовані алюмінієвими ковпачками та упаковані в картонні коробки  по 1 та 10 штук.

Скляні флакони типу IІ, що містять 5000 доз, закриті гумовими пробками, завальцьовані алюмінієвими ковпачками та упаковані в картонні коробки  по 1 та 12 штук.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення

Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн, Франція.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності виробників

Виробництво:

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Контроль кінцевого продукту:

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Вторинне пакування:

Фалорні С.р.л., Віа дей Фріллі, 25, 50019 Сесто-Фьорентіно, Італія

Сева Санте Анімаль, 10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн, Франція

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Випуск серії:

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

ІДТ Біологіка ГмбХ (IDT Biologika GmbH), Ам Фармапарк, 06861 Дессау-Росслау, Німеччина.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

 

 РП №: ВА-00894-02-18

Вверх