Повернутися до переліку препаратів

СЕВАК САЛЬМУН ТЕК

– вакцина інактивована емульгована масляна проти сальмонельозу птиці

Назва ветеринарного препарату
СЕВАК САЛЬМУН ТЕК, CEVAC SALMUNE TEK – вакцина інактивована емульгована масляна проти сальмонельозу птиці.

Склад
Одна доза вакцини містить:
Активнодіючі речовини:
Salmonellaenteritidis, штам 038-90 - щонайменше 1.00 OD600 /дозу протягом терміну придатності
Salmonellakentucky, штам 351 -06  - щонайменше 1.00 OD600/дозу протягом терміну придатності
Salmonellatyphimurium, штам 076-94 - щонайменше OD600 /дозу протягом терміну придатності
Допоміжні речовини: фізіологічний розчин, тімеросал, формальдегід, масляний ад’ювант.

Фармацевтична форма
Емульсія для ін’єкцій.

Імунобіологічні властивості
Вакцина викликає формування імунної відповіді у птиці до збудників сальмонельозу (Salmonella enteritidis, Salmonella kentucky, Salmonella typhimurium) через 21 добу після двократного введення, яка триває протягом всього продуктивного періоду яйцекладки у  птиці.

Вид тварин
Кури.

Показання до застосування
Вакцина призначена для імунізації птиці з метою зменшення колонізації збудниками сальмонельозу внутрішніх органів, шлунково-кишкового і репродуктивного тракту в промислових і батьківських стадах різного напрямку вирощування:
- Salmonella enteritidis - зменшення колонізації у внутрішніх органах, шлунково-кишковому і репродуктивному тракті;
- Salmonella kentucky - зменшення колонізації у внутрішніх органах і шлунково-кишковому тракті;
- Salmonella typhimurium - зменшення колонізації в шлунково-кишковому тракті;
- Salmonella heidelberg - зменшення колонізації у внутрішніх органах і репродуктивному тракті.

Протипоказання
Відсутні.

Застереження при застосуванні
Слід уникати порушень схеми проведення вакцинації, оскільки це може привести до зниження ефективності імунопрофілактики птиці проти захворювань, що викликаються Salmonella spp. Щепленню підлягає лише клінічно здорова птиця.

Взаємодія з іншими засобами
Не встановлена, тому не рекомендовано змішувати інші ветеринарно-імунобіологічні препарати з даною вакциною в одному шприці. Також не рекомендовано вводити інші  ветеринарно-імунобіологічні препарати в одне і теж саме місце введення. При проведенні лабораторної діагностики на Salmonella gallinarum, досліджувану птицю рекомендується вакцинувати після проведення лабораторних досліджень, так як можлива помилкова інтерпретація результатів.

Особливі вказівки при несучості
У зв’язку із стресом від пересування птиці можливе зниження несучості.

Спосіб застосування та дози
Курчат слід вакцинувати внутрішьом’язово або підшкірно, починаючи з  9-14-ти тижневого віку з подальшою ревакцинацією через 3-4 тижні.
Перед застосуванням вакцину витримують протягом 3-4 годин за температури 20-25 оС. Перед застосуванням і під час використання флакон з вакциною ретельно струшують для відновлення однорідності емульсії.
Вакцину вводять одноразово внутрішньом'язово в грудні м'язи або підшкірно в область верхньої третини шиї в дозі 0,5 мл. При підшкірному введенні голку вводять в каудальном напрямку (від голови), уникаючи попадання її в шийні хребці.

Побічні ефекти
При дотриманні рекомендацій під час проведення вакцинації побічна дія не відмічається. Інколи спостерігають утворення припухлості і почервоніння на місці введення вакцини, що зникає протягом 4 тижнів.

Період виведення (каренції)
Продукти забою і м'ясо від вакцинованої птиці реалізують без обмеження через 42 доби після вакцинації. Яйця від вакцинованої птиці використовують без обмежень.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які застосовують ВІП
Перед початком роботи необхідно ознайомитись із правилами роботи з ветеринарними імунобіологічними засобами  й ретельно їх дотримуватись. Будьте обережні у поводженні з вакциною, уникайте контакту з очима. Вакцина містить масляний ад'ювант, тому випадкова ін'єкція людині може викликати сильну місцеву реакцію. У разі самовведення слід негайно звернутися до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Невикористаний продукт або його залишки необхідно знезаразити шляхом кип'ятіння або обробки 2% розчином лугу  або 5% розчином хлораміну  (1: 1) протягом 30 хвилин і утилізувати відповідно до місцевих (державних) правил.

Термін придатності
24 місяці.

Умови зберігання і транспортування
Зберігати в захищеному від світла місці за температури від 2 °C до 8°C. Не заморожувати.

Упаковка
Пластикові флакони по 500 мл (1000 доз), закриті гумовими корками та пробками й завальцьовані алюмінієвими ковпачками.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення та виробника
БІОМУН КОМПАНІ, 8906 Роузхіл Роуд, Ленекса, Канзас, 66215 США.

Додаткова інформація
Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “ Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині ” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті флакони цієї серії препарату за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: ВА-00757-02-15

Вверх