Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис

Розчин жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючу речовину:

спіраміцин - 600 000 МО.

Допоміжні речовини:  диметилацетамід, бензиловий спирт, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості

АТС vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01FA02 – Спіраміцин.

Спіраміцин діє на бактеріальний синтез білка шляхом зв’язування з 50S субодиницями рибосоми, пригнічуючи стадію транслокації. Спіраміцин здатний досягати настільки високих концентрацій у тканинах, що йому вдається проникнути в клітини, щоб зв’язати 50S рибосомні субодиниці. Спіраміцин – антибіотик, який володіє бактеріостатичною дією проти мікоплазм, грамнегативних і грампозитивних бактерій. Він активний проти Staphylococcus aureus, Mannheimia haemolytica та Pasteurella multocida. Для бактерій-ізолятів, зібраних від хворих тварин у період з 2007 по 2012 роки, були визначені наступні мінімальні інгібуючі концентрації (МІК) спіраміцину:

Види бактерій

Походження

Кількість штамів

Мінімальні інгібуючі концентрації (МІК)

Діапазон

Мінімальні інгібуючі концентрації (МІК)

CMI50

Мінімальні інгібуючі концентрації (МІК)

CMI90

Pasteurella multocida

ВРХ

129

1 - ≥ 512

16

32

Mannheimia haemolytica

ВРХ

149

4 - 512

64

128

Staphylococcus aureus

ВРХ

211

1 - ≥ 64

4

8

Після внутрішньом’язової ін’єкції спіраміцин швидко всмоктується, досягаючи максимальної концентрація в плазмі протягом 3 годин. Спіраміцин є слабкою основою, неіонізованою та ліпофільною речовиною, яка легко проникає через клітинні мембрани шляхом пасивної дифузії. Спіраміцин слабко зв’язується з білками плазми крові. Його поширення в тканинах є широким, з високими концентраціями, особливо в бронхіальному секреті, паренхімі легень, альвеолярних макрофагах, вим’ї та молоці.

Спіраміцин метаболізується в печінці, Його первинний метаболіт, неоспіраміцин, володіє протимікробною дією. Він, головним чином, виводиться з жовчю.

Застосування

Лікування великої рогатої худоби при захворюваннях органів дихання, що спричинені Pasteurella multocida і Mannheimia haemolytica, чутливими до спіраміцину. Лікування гострого клінічного маститу в лактуючих корів, викликаних штамами золотистого стафілококу (Staphylococcus aureus), чутливими до спіраміцину. 

Дозування

Перед застосуванням препарату слід якомога точніше визначити масу тіла тварини, щоб уникнути введення неправильної дози.

Внутрішньом’язово у дозах:

при лікуванні маститу - 5 мл препарату на 100 кг маси тіла (30 000 МО спіраміцину на 1 кг маси тіла) двічі з інтервалом 24 години;

при лікуванні захворювань органів дихання  - 5 мл препарату на 30 кг маси тіла (100 000 МО спіраміцину на 1 кг маси тіла) двічі з інтервалом 48 годин.

Не вводити більше ніж 15 мл препарату в одне і теж місце ін’єкції. Якщо дозу необхідно  розділити на дві ін'єкції, то їх слід вводити у протилежні сторони шиї. Якщо необхідно більше двох ін'єкцій, то їх вводять на відстані 15 см одна від одної на тій же стороні шиї.

Для введення повторної дози (через 24 год або 48 год) потрібно користуватися тим же принципом, зберігаючи відстань не менше 15 см між усіма місцями введення.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до спіраміцину.

Застереження

Побічна дія

У місці введення можливе виникнення місцевої реакції, яка спостерігається приблизно 42 доби після введення.

Особливі застереження при використанні

Не вводити більше, ніж 15 мл препарату в одне і теж місце ін’єкції.

Застосування препарату повинно базуватись на дослідженні чутливості мікроорганізмів, виділених від тварини. Якщо дослідження провести неможливо, терапія повинна бути заснована на епідеміологічній інформації про чутливість бактерій-мішеней на місцевому (регіональному) рівні. Неправильне використання препарату може збільшити поширеність бактерій, стійких до спіраміцину.

Мастит, викликаний Staphylococcus aureus, слід лікувати після появи клінічних ознак.

Слід лікувати тільки гострий мастит, викликаний Staphylococcus aureus, з клінічними симптомами, які спостерігаються протягом не менше 24 годин.

Застосування під час вагітності, лактації, несучості

Під час лабораторних досліджень на мишах, жодних тератогенних ефектів виявлено не було. Ембріотоксичність спостерігалася на кролях, але під час застосування матернотоксичних пероральних доз. Нешкідливість застосування препарату не була встановлена на коровах під час тільності та лактації. Тим не менше, використання під час тільності та лактації не представляє будь-якої загрози для здоров’я тварин. Лабораторні дослідження на собаках і щурах показали вплив на сперматогенез, проте нешкідливість препарату не досліджували на племінних самцях.

У період вагітності користь від застосування препарату повинна перевищувати ризик його використання. Рішення щодо застосування препарату приймає лікар ветеринарної медицини. У разі лікування респіраторних захворювань в рекомендованій дозі, препарат не дозволений до використання у тварин, молоко яких використовуються для споживання людьми.

Період виведення (каренції)

Забій тварин на м’ясо дозволяють через 75 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 13,5 діб після останнього застосування препарату. У разі лікування респіраторних захворювань в рекомендованій дозі, препарат не дозволений до використання у тварин, молоко яких використовуються для споживання людьми. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу

Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватись основних правил гігієни та безпеки, прийнятих при роботі з ветеринарними препаратами. Персонал, який має підвищену чутливість до компонентів препарату, не повинен контактувати з препаратом. У разі випадкового потрапляння на шкіру або в очі, промийте уражену ділянку великою кількістю чистої проточної води. Ретельно вимийте руки після використання.

Форма випуску

Скляні або багатошарові пластикові флакони, закорковані гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 50, 100, 250 та 500 мл.

Зберігання

Темне, недоступне для дітей місце за температури від 5 ºС до 25 ºС.

Термін придатності - 36 місяців. Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання у сухому, темному місці за температури від 5  C до 25  C.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення:

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

Сeva Sante Animale

10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
RANCE

Виробник готового продукту:

Сева Санте Анімаль

10 авеню де ла балластіере,

33500 Лібурн

Франція

Сeva Sante Animale

10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
FRANCE

РП№: АА-00823-01-12

 

Вверх