Повернутися до переліку препаратів

- розчин для ін’єкцій

Опис
Розчин жовтого кольору.

Склад
1 мл препарату містить діючу речовину:
спіраміцин - 600 000 МО
Допоміжні речовини:  диметилацетамід, бензиловий спирт, вода для ін’єкцій.

Фармакологічні властивості
АТС vet класифікаційний код QJ01 – антибактеріальні ветеринарні препарати для системного застосування. QJ01FA02 – Спіраміцин.
Спіраміцин - антибіотик групи макролідів. У невеликих концентраціях він діє бактеріостатично, а у великих - бактерицидно. Спіраміцин пригнічує синтез протеїнів, зв’язуючи 50S-рибосомальну субодиницю рибосом бактерій, та перешкоджаючи утворенню білків. Крім того, спіраміцин інгібує адгезію бактерій до епітеліальних клітин (особливо для грампозитивних коків, таких як Staphylococcus spp. та Streptococcus spp.), та стимулює фагоцитарні властивості багатоядерних нейтрофілів.
Спіраміцин діє проти грампозитивних бактерій та мікоплазм, а також проти деяких грамнегативних мікроорганізмів, особливо проти Legionella spp. та Actinobacillus spp.
Спектр активності спіраміцину включає Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Enterococcus spp., Streptococcus pneumoniae, Neisseria intracelularis, Listeria monocytogenes, Corynebacterium diphteriae, Mycoplasma spp., Clostridium spp., Bacteroides spp., Haemophilus spp., Treponema pallidum, Treponema microdentium, Leptospira icterohemorragiae, Toxoplasma spp., Miyagawanella spp., Brucella spp., Pasteurella spp., Rickettsia spp. та Amoeba spp.
Завдяки своїм слабким ліпофільним властивостям спіраміцин володіє значною внутрішньоклітинною проникністю. Спіраміцин розподіляється в тканинах статевої та дихальної систем, потрапляє в молоко, він також концентрується в макрофагах та багатоядерних нейтрофілах, що важливо при лікуванні внутрішньоклітинних інфекцій. Період напіввиведення спіраміцину після внутрішньом’язового застосування становить 20,9 годин. Спіраміцин у незначній кількості повільно метаболізується печінкою. Шляхом гідролізу спіраміцин метаболізується в неоспіраміцин. Біліарна елімінація його значна - близько 80% введеної дози виводиться  з жовчю. Від 4 до 14% від введеної дози виводиться з сечею.

Застосування
Лікування великої рогатої худоби при захворюваннях органів дихання, що спричинені Pasteurella multocida і Mannheimia haemolytica, чутливими до спіраміцину. Лікування гострого клінічного маститу в лактуючих корів, викликаних штамами золотистого стафілококу, чутливими до спіраміцину.

Дозування
Внутрішньом’язово у дозах:
при лікуванні маститу - 5 мл препарату на 100 кг маси тіла (30 000 МО спіраміцину на 1 кг маси тіла) двічі з інтервалом 24 години;
при лікуванні захворювань органів дихання  - 5 мл препарату на 30 кг маси тіла (100 000 МО спіраміцину на 1 кг маси тіла) двічі з інтервалом 48 годин.
Не вводити більше ніж 15 мл препарату в одне і теж місце ін’єкції. Якщо дозу необхідно  розділити на дві ін'єкції, то їх слід вводити у протилежні сторони шиї. Якщо необхідно більше двох ін'єкцій, то їх вводять на відстані 15 см одна від одної на тій же стороні шиї.
Для введення повторної дози (через 24 год або 48 год) потрібно користуватися тим же принципом, зберігаючи відстань не менше 15 см між усіма місцями введення.

Протипоказання
Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до спіраміцину.

Застереження
Забій тварин на м’ясо дозволяють через 75 діб після останнього застосування препарату. Споживання молока дозволяють через 13,5 діб після останнього застосування препарату. Отримане, до зазначеного терміну, м'ясо та молоко утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Лактуючим коровам, молоко від яких призначено для споживання людям, при захворюваннях органів дихання  препарат не призначають.

Форма випуску
Скляні або багатошарові пластикові флакони, закорковані гумовими пробками під алюмінієву обкатку по 50, 100, 250 та 500 мл.

Зберігання
Сухе, темне, недоступне для дітей місце при температурі від 5 ºС до 25 ºС.
Термін придатності - 36 місяців. Після першого відбору з флакону, препарат необхідно використати протягом 28 діб за умови зберігання у сухому, темному місці при температурі від 5 0C до 25 0C.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення:

Сева Санте Анімаль
10 авеню де ла балластіере,
33500 Лібурн
Франція

Сeva Sante Animale
10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
FRANCE

Виробник готового продукту:

Сева Санте Анімаль
10 авеню де ла балластіере,
33500 Лібурн
Франція

Сeva Sante Animale
10 avenue de la вallastière
33500 Libourne
FRANCE

РП№: АА-00823-01-12

MA _ Spirovet.pdf (601,43 kB)

 

Вверх