Повернутися до переліку препаратів

УЛЬТІФЕНД IBD ND

− вакцина векторна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека, ньюкаслської хвороби та інфекційної бурсальної хвороби птиці

Назва ветеринарного препарату

Ультіфенд IBD ND, Ultifend IBD ND − вакцина векторна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека, ньюкаслської хвороби та інфекційної бурсальної хвороби птиці.

Склад

Одна доза вакцини містить:

Генетично сконструйований вірус хвороби Марека (серотип 3, штам FC-126 вірусу HVT) в клітинно-асоційованій формі, що вміщує в собі антиген вірусу ньюкаслської хвороби птиці (гібридний білок F із лентогенного штаму D-26 NDV) та інфекційної бурсальної хвороби (гібридний білок VP2 штаму STC IBDV) - щонайменше 2818 БУО в одній дозі по закінченню терміну придатності.

Допоміжні речовини - кріопротектор 1, кріопротектор 2.

Фармацевтична форма

Суспензія заморожена.

Імунобіологічні властивості

Вакцина рекомендована для активної імунізації курячих ембріонів на 18-19 день інкубації та для підшкірної вакцинації добових курчат з метою профілактики хвороби Марека, ньюкаслської хвороби та інфекційної бурсальної хвороби птиці. Збільшення рівня антитіл у попередньо імунізованої птиці відмічається впродовж 7 діб після вакцинації й забезпечує захист щеплених курчат  пожиттєво.

Вид тварин

Кури.

Показання до застосування

Активна імунізація курчат та курячих ембріонів проти хвороби Марека, ньюкаслської хвороби та інфекційної бурсальної хвороби птиці.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Все стадо птиці слід вакцинувати одночасно. Всі відкриті ампули, що залишилися після вакцинації, слід утилізувати у відповідності до вимог чинного законодавства України. Неправильне зберігання або поводження з вакциною може призвести до втрати її активності. Вакцину треба використати одразу ж після її розрідження. Не заморожувати повторно. Вакцину необхідно зберігати в рідкому азоті. Рекомендується дотримання належних умов утримання птиці для зменшення впливу вірусу бурсальної хвороби, вірусу ньюкаслської хвороби та вірусу хвороби Марека протягом принаймні двох тижнів після вакцинації.

Взаємодія з іншими засобами

Не встановлена.

Спосіб застосування та дози

Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розведення специфічним розріджувачем для вакцин проти хвороби Марека.

До початку вакцинації пакет з розріджувачем витримують за температури 20-250 С впродовж 8-12 год.

Ампули з вакциною обережно виймають з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги) у кількості не більше 3-х за один раз й розморожують, занурюючи на 90 секунд в ємкість з водою, нагрітою до температури 26-280 С.

Гумову пробку ін’єкційної канюлі пакета з розріджувачем протирають спиртом. Після повного випаровування спирту проколюють пробку, використовуючи стерильний шприц, об’ємом 20 мл і відбирають 5 мл розріджувача.

Після повного розморожування вакцини відкривають ампулу та повільно набирають у шприц з розріджувачем. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем із розрахунку за умови, якщо препарат вводитимуть:

  1. Підшкірно добовим курчатам – 200 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,2 мл на особину.
  2. Іn ovo (на 18-19 день інкубації). В залежності від типу обладнання:
    1. 100 мл розріджувача на кожні 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,1 мл у кожен ембріон, або
    2. 50 мл розріджувача на 1000 доз вакцини. Вакцину слід ввести по 0,05 мл у кожен ембріон.

Вміст пакету злегка перемішують, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!

Розріджену вакцину розміщають на лід та використовують впродовж 1 години. Уникають дії прямих сонячних променів. Для забезпечення однорідності суспензії в процесі вакцинації вміст пакету перемішують кожні 10-15 хв.

Добовим курчатам вакцину вводять за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів. Для введення in ovo використовують спеціалізоване обладнання.

Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж 15 хв. чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци.

Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.

Добовим курчатам вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї, в дозі 0,2 мл на особину. Курчат фіксують за шию, в основі голови, складку, що утворилася, обережно відтягують великим та вказівним пальцями. Голку (довжиною 0,9 чи 1,25 см) вводять в каудальному напрямку, уникаючи введення вакцини в шкіру, м’язи, хребці.

Курячим ембріонам вакцину вводять в алантоїсну порожнину в дозі 0,05 мл або 0,1 мл (в залежності від типу обладнання). З цією метою ембріони розміщують повітряною камерою до верху та за допомогою спеціалізованого автоматичного обладнання чи шприца-автомата інокулюють розріджену вакцину.

Побічні ефекти

Вакцинація не спричинює будь-яких системних реакцій.

Період виведення (каренції)

21 доба.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом. Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні.

Слід регулярно перевіряти вміст азоту в  посудині Дьюара та поновлювати його, для забезпечення повного занурення ампул з вакциною в рідкий азот.

У разі самовведення промийте рану під проточною водою з милом, обробіть 70% розчином етилового спирту та негайно зверніться до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації ампул з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України. Ампули з вакциною, що зберігалися без рідкого азоту слід утилізувати.

Термін придатності

24 місяці.

Умови зберігання і транспортування

Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Повторно не заморожувати.

Упаковка

Скляні запаяні ампули по 1000, 2000 та 4000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені в спеціальних металевих фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення та виробника

БІОМУН КОМПАНІ (СЕВА-БІОМУН), 8906 Роузхіл Роуд, Ленекса, Канзас, 66215 США.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП №: ВА-00963-02-20

Вверх