Повернутися до переліку препаратів

− вакцина векторна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека та ньюкаслської хвороби

Назва ветеринарного препарату

Вектормун ND, Vectormune ND − вакцина векторна клітинно-асоційована заморожена проти хвороби Марека та ньюкаслської хвороби.

Склад

генетично сконструйований вірус хвороби Марека (серотип 3, штам HVT) в клітинно-асоційованій формі, що вміщує в собі антиген вірусу ньюкаслської хвороби (гібридний білок F) –

щонайменше 2 500 БУО в одній дозі.

Допоміжні речовини  – кріопротектор 1, кріопротектор 2.

Фармацевтична форма

Суспензія заморожена.

Імунобіологічні властивості

Вакцина рекомендована для активної імунізації курячих ембріонів на 18-19 день інкубації та для підшкірної вакцинації добових курчат з метою профілактики хвороби Марека та ньюкаслської хвороби.

Збільшення рівня антитіл проти ньюкаслської хвороби у попередньо імунізованої птиці відмічається впродовж 3 тижнів після вакцинації й забезпечує захист щеплених курчат  щонайменше впродовж 19 тижнів після вакцинації.

Імунітет проти хвороби Марека формується протягом 9 днів після вакцинації.

Вид тварин

Кури.

Показання до застосування

Активна імунізація курчат та курячих ембріонів проти хвороби Марека та ньюкаслської хвороби.

Протипоказання

Відсутні.

Застереження при застосуванні

Вакцинована птиця може виділяти вакцинний штам вірусу, проте даний вірус не передається від вакцинованої птиці до не вакцинованої. Вакцинний штам вірусу може поширитися на індиків, проте доведено, що вакцина є безпечною для індиків.

Все стадо птиці слід вакцинувати одночасно. Вакцину треба використати одразу ж після її розрідження. Впродовж щонайменше двох тижнів після вакцинації слід суворо дотримуватись умов належного утримання та виробництва.

Взаємодія з іншими засобами

Вакцина Вектормун ND може бути введена одночасно або в поєднанні з вакциною Севак Трансмун.

Спосіб застосування та дози

Іn ovo на 18-19 день інкубації:

Вакцину слід ввести по 0,05 мл у кожен ембріон.

Підшкірно добовим курчатам:

Вакцину слід ввести по 0,2 мл на особину.

Вакцина рекомендована до застосування після попереднього розведення специфічним розріджувачем для вакцин проти хвороби Марека.

Можливі розведення для різних презентацій вакцини:

Для введення in ovo: 

Кількість ампул з вакциною

Кількість доз вакцини в одній ампулі

Розріджувач (мл)

Одна доза

(мл)

4

2000

400

0.05

2

4000

400

0.05

4

800

0.05

6

1200

0.05

8

1600

0.05

Важливо! Для введення in ovo не рекомендується використовувати розріджувач об’ємом менше 400 мл, оскільки цієї кількості може бути не достатньо для  запуску обладнання для введення  in-ovo протягом більше 10 хвилин.

Для підшкірного введення:

Кількість ампул з вакциною

Кількість доз вакцини в одній ампулі

Розріджувач (мл)

Одна доза

(мл)

1

1000

200

0.20

1

2000

400

0.20

2

800

0.20

1

4000

800

0.20

Важливо! Для підшкірного введення не рекомендується використовувати розріджувач об’ємом більше 800 мл, оскільки введення вакцини може зайняти більше 2-х годин.

При роботі з вакциною слід дотримуватись правил асептики/антисептики.

Спосіб отримання вакцинної суспензії:
  1. До початку вакцинації пакет з розріджувачем витримують за температури 20-250 С впродовж 8-12 год. Після розрахунку необхідної дози вакцини та об’єму розріджувача, ампули з вакциною обережно виймають з посудини Дьюара (використовуючи корнцанги).
  2. Гумову пробку ін’єкційної канюлі пакета з розріджувачем протирають спиртом. Після повного випаровування спирту проколюють пробку, використовуючи стерильний шприц, об’ємом 5 мл і відбирають 2 мл розріджувача.
  3. Ампули з вакциною обережно занурюють на одну хвилину в ємкість з водою, нагрітою до температури 27–39°C.
  4. Після повного розмороження, ампули обережно відкривають на відстані витягнутої руки, для попередження травмування.
  5. Використовуючи голку щонайменше 18-го калібру набирають вміст ампули у стерильний 5 мл шприц, в який було попередньо набрано 2 мл розріджувача.
  6. Потім через ін’єкційну канюлю, повільно, уникаючи тиску на поршень, вводять вакцину в пакет з розріджувачем, після чого його вміст обережно перемішують 5-6 разів.
  7. Ампули по декілька разів промивають розріджувачем.

Операції в пунктах 2-6 слід повторити для відповідної кількості ампул.

Розріджену вакцину використовують впродовж 2-х годин. Уникають дії прямих сонячних променів. В процесі вакцинації вміст пакету з розрідженою вакцинною злегка перемішують, уникаючи утворення піни. Не можна сильно струшувати!

Добовим курчатам вакцину вводять за допомогою звичайних або автоматичних шприців чи дозаторів. Для введення in ovo використовують спеціалізоване обладнання.

Шприци та голки перед вакцинацією стерилізують автоклавуванням, за режиму 1,5 Па впродовж 15 хв. чи кип’ятінням в дистильованій воді протягом 20 хв, або використовують стерильні одноразові голки та шприци. 

Не допускається стерилізація інструментів хімічними засобами.

Добовим курчатам вакцину вводять підшкірно в ділянці верхньої третини шиї, в дозі 0,2 мл на особину. Курчат фіксують за шию, в основі голови, складку, що утворилася, обережно відтягують великим та вказівним пальцями. Голку (довжиною 0,9 чи 1,25 см) вводять в каудальному напрямку, уникаючи введення вакцини в шкіру, м’язи, хребці.

Курячим ембріонам вакцину вводять в алантоїсну порожнину в дозі 0,05 мл. З цією метою ембріони розміщують повітряною камерою до верху та за допомогою спеціалізованого автоматичного обладнання чи шприца-автомата інокулюють розріджену вакцину.

Побічні ефекти

Вакцинація не спричинює будь-яких системних реакцій.

Період виведення (каренції)

0 діб.

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, котрі застосовують ВІП

Перед початком роботи ознайомтесь зі всіма правилами роботи з рідким азотом й ретельно їх дотримуйтесь. Користуйтесь засобами індивідуального захисту (захисний халат, гумові рукавички, захисні окуляри, маска для обличчя та ін.) при роботі з рідким азотом. Посудини Дьюара слід зберігати лише в добре вентильованому приміщенні. Слід регулярно перевіряти вміст азоту в  посудині Дьюара та поновлювати його, для забезпечення повного занурення ампул з вакциною в рідкий азот.

У разі самовведення промийте рану під проточною водою з милом, обробіть 70% розчином етилового спирту та негайно зверніться до лікаря.

Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації

Утилізацію усіх відкритих під час проведення процедури вакцинації ампул з вакциною слід здійснювати у відповідності до вимог чинного законодавства України. Ампули з вакциною, що зберігалися без рідкого азоту слід утилізувати.

Термін придатності

24 місяці.

Умови зберігання і транспортування

Вакцину слід зберігати та транспортувати в посудині Дьюара з рідким азотом за температури мінус 1960 С. Повторно не заморожувати!

Упаковка

Скляні запаяні ампули по 1000, 2000 та 4000 доз вакцини. Ампули з вакциною закріплені в спеціальних металевих фіксаторах та розміщені в посудині Дьюара в рідкому азоті.

Назва, місцезнаходження і місце здійснення діяльності власника реєстраційного посвідчення та виробника

Сева-Філаксія Ветеринарі Байолоджикалс Ко Лтд, 1107 Будапешт, Сзаллас 5, Угорщина.

Додаткова інформація

Якщо препарат не відповідає вимогам листівки-вкладки або виникли ускладнення, застосування цієї серії негайно припиняють і повідомляють Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) та постачальника (виробника). Одночасно з посланцем у ДНКІБШМ направляють, відповідно до “Вказівки про порядок пред’явлення рекламацій на біологічні препарати, що призначені для застосування у ветеринарній медицині” від 03.06.98 № 2 три нерозкриті ампули цієї серії препарату за адресою 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30, ДНКІБШМ.

РП№: BA-00888-02-18

Вверх