Повернутися до переліку препаратів

- розчин для зовнішнього застосування

Опис

Прозорий розчин блідо-жовтого кольору.

Склад

1 мл препарату містить діючі речовини:

динотефуран               54 мг,

перметрин                   397 мг,

пірипроксифен             4,48 мг.

Допоміжні речовини: N-октил-2-піролідон, N-метил піролідон.

Фармакологічні властивості

4. Фармакологічні властивості

АTCvet QP53, ектопаразитициди, інсектициди і репеленти (ATCvet QP53AC54, комбінації перметрину)

Перметрин, що входить до складу препарату, є синтетичним піретроїдом, механізм дії якого полягає у блокуванні проведення нервового імпульсу в організмі ектопаразита за рахунок зниження проникності мембран для іонів натрію, що призводить до незворотного паралічу і його загибелі.

Динотефуран – похідний гуанідину, належить до нейротоксинів класу неонікотиноїдів, діє на постсинаптичні ацетилхолінові рецептори нервової системи, спричиняючи загибель ектопаразитів.

Пірипроксифен – аналог ювенільного гормону, що регулює ріст і розвиток комах, у тому числі і бліх. Механізм його дії полягає в порушенні нормального циклу метаморфози комахи: яйце - личинка - лялечка - імаго.

При нашкірному нанесенні, речовини, що входять до складу препарату, кумулюються в епідермісі, волосяних фолікулах і жирових залозах, що сприяє довготривалій контактній інсектоакарицидній і репелентній дії.

Застосування

Лікування собак при ураженні блохами блохами (Ctenocephalides spp.), вошами (Linognathus setosus), волосоїдами (Trichodectes canis) та іксодовими кліщами (Ixodes spp., Dermacentor spp., Rhipicephalus spp.).

Лікування собак при ураженні мухами-жигалками (Stomoxys calcitrans), комарами (Aedes aegypti, Culex pipiens), мошками (Simulium galeratum) й москітами (Phlebotomus perniciosus). Інсектицидна та репелентна ефективність триває 1 місяць.

Також препарат рекомендується застосовувати у комплексній терапії алергічного дерматиту, спричиненого укусами бліх.

Інсектицидна ефективність триває протягом 1 місяця, овіцидна та ларвіцидна – 2 місяці.

Репелентна та акарицидна ефективність проти Rhipicephalus sanguineus та Ixodes ricinus триває 1 місяць, проти Dermacentor reticulatus до 3-х тижнів.

Дозування

Препарат застосовують шляхом топікального (крапельного) нанесення на суху непошкоджену шкіру в недоступному для злизування тваринам місці (між лопатками). Мінімальна рекомендована доза становить 6,4 мг динотефурану/кг маси тіла тварини, 0,6 мг пірипроксифену/кг маси тіла тварини та 46,6 мг перметрину/кг маси тіла тварини, що еквівалентно 0,12 мг препарату/кг маси тіла тварини.

Препарат наносять на шкіру в декількох місцях у дозах:

 

Маса тіла тварини, кг

Колір кришечки аплікатора

Об’єм піпетки, см3 (мл)

Кількість піпеток, шт.

Кількість нанесень

1,5 – 4,0

Жовтий

0,8

1

1

4,0 – 10,0

Бірюзовий

1,6

1

2

10,0 – 25,0

Блакитний

3,6

1

3

25,0 – 40,0

Фіолетовий

4,7

1

3

40,0 – 65,0

Червоний

8,0

1

4

 

Методи та способи нанесення

Спот-он.

Витягнути аплікатор з упаковки.

Крок 1: Утримуючи аплікатор кришечкою догори розміщують пальці обох рук над маленьким та під великим дисками, як показано на малюнку.

Крок 2: Натискають на два диски, з’єднують їх, як показано на малюнку, проколюючи захисну мембрану.

Крок 3: Розгортають шерсть тварини до шкіри та наносять препарат двома способами, які описані нижче (крок 4).

Крок 4: Препарат наносять одним з двох рекомендованих методів:

4а: Обережно стискаючи стінки аплікатора наносять ветеринарний препарат на шкіру в декілька місць, залежно від маси тіла собаки, починаючи з ділянки між лопатками.

АБО

4б: Незалежно від маси тіла тварини, проводять умовну лінію і видавлюють вміст аплікатора (препарат) вздовж лінії хребта від кореня хвоста до ділянки між лопатками.

Повторну обробку впродовж сезону активності ектопаразитів проводять за показами, один раз на місяць.

Протипоказання

Не застосовувати тваринам з підвищеною чутливістю до компонентів препарату!

Не застосовувати препарат цуценятам віком до 7 тижнів, собакам масою тіла до 1,5 кг, старим, хворим та ослабленим тваринам!

Категорично забороняється застосовувати препарат котам, оскільки він містить у своєму складі перметрин!

Застереження

Побічна дія

У рекомендованих дозах побічної дії не спостерігали. При передозуванні препаратом рідко спостерігали еритему, свербіж або інші ознаки дискомфорту на місці нанесення.

Ці ознаки можуть бути легкими і тимчасовими. Якщо ознаки зберігаються або погіршуються, слід звернутися за консультацією до ветеринарного лікаря.

У рідкісних випадках повідомлялося про поведінкові розлади, такі як гіперактивність, вокалізація або тривога, системні ознаки, такі як млявість або анорексія, а також неврологічні ознаки, такі як тремтіння м’язів.

У дуже рідкісних випадках повідомлялося про такі ознаки атаксії, як нестабільний рух.

Про шлунково-кишкові ознаки, такі як блювота або діарея, також повідомлялося дуже рідко.

Про короткочасні косметичні ефекти (мокра шерсть, злипання волосяного покриву) на місці нанесення повідомлялося дуже рідко, проте ці ефекти зазвичай зникають протягом 48 годин.

 Особливі застереження при використанні

При утриманні декількох тварин їх необхідно обробляти одночасно.

При утриманні собак і котів в одному приміщенні їх необхідно обробляти одночасно спеціалізованими ветеринарними лікарськими засобами для цих видів тварин.

У разі сильної інфестації блохами, рекомендується також обробляти відповідними інсектицидами місця перебування тварин (лежаки, коврики, м’які підстилки, тощо), з подальшим ретельним прибиранням приміщення за допомогою пилососу.

При підозрі на дерматит (свербіж та подразнення шкіри) слід звернутися до ветеринарного лікаря.

Ветеринарний лікарський засіб залишається ефективним при контакті тварин з водою (наприклад, купання, плавання). Контакт з водою, що повторюється щотижня протягом одного місяця і починається через 48 годин після обробки, а також миття шампунем через 2 тижні після обробки тварини не впливають на ефективність препарату. Однак у разі частого миття шампунем або купання/плавання протягом 48 годин після обробки може знизити тривалість ефективності дії препарату.

Використання під час вагітності, лактації

Дослідження застосування препарату під час вагітності та лактації не проводились, тому доцільність його застосування визначає лікар ветеринарної медицини. Лабораторні дослідження кожного з компонентів препарату на щурах та кролях не виявили тератогенного чи фетотоксичного впливу на організм тварини.

Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Не встановлена.

Не рекомендують застосовувати препарат одночасно з іншими аналогічними ветеринарними препаратами!

Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу

Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами. Люди з відомою гіперчутливістю до будь -якого з компонентів препарату повинні уникати роботи із даним препаратом.

Під час обробки тварин забороняється палити, вживати продукти харчування та пити воду. Після закінчення роботи слід ретельно вимити руки теплою водою з милом. Уникати попадання препарату на слизові оболонки. При потраплянні на шкіру та слизові оболонки препарат слід негайно змити проточною водою з милом, при потраплянні всередину – негайно звернутися до лікаря.

Не дозволяється гладити тварину чи допускати до неї маленьких дітей протягом 4 годин після обробки препаратом. Тому рекомендується обробляти собак ввечері, перед вечірньою прогулянкою. У день обробки препаратом собакам не дозволяється спати з власниками, особливо з дітьми. Використані аплікатори слід негайно утилізувати і не залишати в межах видимості чи досяжності для дітей чи тварин.

Якщо подразнення шкіри або очей зберігається, або ветеринарний лікарський засіб випадково потрапив всередину слід негайно звернутися до лікаря та показати йому інструкцію або етикетку на препарат.

Зачекайте, поки місце нанесення препарату висохне, перш ніж дозволити обробленій собаці контактувати з текстилем або меблями у домі.

Не слід дозволяти собакам купатись у поверхневих водах протягом 48 годин після нанесення препарату, щоб уникнути несприятливого впливу на водні організми.

Форма випуску

Піпетки з алюмінієво-полімерного матеріалу по 0,8; 1,6; 3,6; 4,7; та 8 мл. Піпетки упаковують в картонні коробки по 1, 3, 4, 6, 12, 24 чи 48 шт.

Зберігання

Недоступне для дітей  місце за температури від 0 до 25 °С.

Термін придатності

3 роки.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення

Сева Санте Анімаль (Франція)
10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн

Ceva Sante Animale (France)
10 avenue de la ballastiere, 33500 Libourne

Виробники готового продукту

Сева Санте Анімаль (Франція)
10 авеню де ла балластіере, 33500 Лібурн

AB7 САНТЕ (Франція)
Чемін де Монж, 31450 Дейм

Ceva Sante Animale (France)
10 avenue de la ballastiere, 33500 Libourne

AB7 SANTE (France)
Chemin des Monges, 31450 Deyme

 РП№: АА-03086-03-12

Вверх